Antoni Macierewicz ma powody do niepokoju?

Antoni Macierewicz i jego resort pod lupą NIK.

Polecam wszystkim sobotni „Superwizjer” w TVN24. Bohaterką programu będzie major Magdalena E. Od 2007 roku pracowała w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, należała też do zespołu, badającego, czy tłumaczka raportu Macierewicza (raport o WSI) współpracowała z rosyjską służbą bezpieczeństwa (KGB). Za samowolkę i przekroczenie uprawnień została zdegradowana. Chodziło o jej udział w uwolnieniu kapitana Wojska Polskiego, który odbywał karę więzienia za szpiegostwo na Białorusi. W kwietniu Administracyjny Sąd w Warszawie nakazał przywrócić ja do stopnia majora. Wyrok nie jest prawomocny.

To kolejne odniesienie do rosyjskich powiązań w otoczeniu ministra Macierewicza, o których mówi się od jakiegoś już czasu. W czerwcu tego roku ukazała się książka Tomasza Piątka, w której przedstawia on wyniki śledztwa będące próbą odpowiedzi na pytanie, czy szef MON-u jest agentem rosyjskim. „Tego nie wiem, bo nie złapałem pana ministra za rękę, natomiast trudno przypuszczać, by otaczając się przez dziesięciolecia ludźmi z GRU lub mocno powiązanymi z GRU, pan minister przez ten cały czas nie zorientował się co robi i kim są jego koledzy, jego najbliżsi współpracownicy”.

Maciej Lasek, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych nie ukrywa, że „Może być ciekawie (a niewykluczone, że i strasznie)”.

Jaki materiał będzie nam pokazany? Czy rzeczywiście może on wstrząsnąć opinią publiczną? Przekonamy się już jutro.

Tamara Olszewska

(Źródło: natemat)

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

„Suwerenem” (nie mylić z Obywatelem) nic nie wstrząśnie. Nic go nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne.