Antoni Macierewicz znów „dał głos”. Po obchodach wybuchu II WŚ: Niemcy są głównym ośrodkiem propagandy antypolskiej

„Proszę powściągnąć fantazję Panie Pośle Macierewicz”

Nie po raz pierwszy były szef Ministerstwa Obrony Narodowej przeszedł samego siebie. A zrobił to na antenie prorządowego Programu 1 Polskiego Radia.

 

Oceniając znaczenie obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie, podczas których prezydent Niemiec przejmująco przepraszał za napaść niemieckich nacjonalistów sprzed 80 lat, były szef MON między innymi stwierdził, że „Niemcy są głównym ośrodkiem propagandy antypolskiej”.

„To tam najwięcej ukazuje się informacji o „polskich obozach śmierci”. To tam się robi filmy, które oskarżają polską partyzantkę, Armię Krajową, o faszyzm. To tam jest ta czarna legenda i czarna propaganda państwa polskiego” – powiedział Antoni Macierewicz.

 

Były szef MON stwierdził wprawdzie, że słowa Wolfganga Schaeuble’a, przewodniczącego niemieckiego Bundestagu, o tym, że „pakt Ribbentrop-Mołotow był czwartym rozbiorem Polski”, były bardzo ważne, ale dodał: – „Państwa, które brały udział w rozbiorze i zniszczeniu struktury geopolitycznej ówczesnego świata, muszą za to ponieść odpowiedzialność. Także odpowiedzialność mającą wymiar finansowo-gospodarczy” – podkreślił Macierewicz.

Tak więc, żeby sprawa się nie przedawniła, Macierewicz i jego koledzy nie ustają w przywoływaniu tematu reparacji. Nie dalej jak w maju sam Jarosław Kaczyński wrócił do żądania reparacji wojennych od Niemiec. W tym szaleństwie jest pewnie jakaś metoda, nie wiadomo jednak, czy do końca przemyślana.

A według zdenerwowanych internautów Antoni Macierewicz znów „odleciał”, więc piszą, że to „Antoni Macierewicz jest głównym ośrodkiem kampanii antypolskiej!!!” Zwracają tez uwagę, że „Akurat Niemcy jeszcze nigdy nie byli tak propolscy jak dzisiaj. (…) Szkoda, że Polacy nie potrafią tego wykorzystać”.

 

/md/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
darooechChermesMariola Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariola
Mariola

Obecnie, największym zagrożeniem dla Polski jest Macierewicz i cała ta pisowska elyta.

Chermes
Chermes

A czego innego można się spodziewać po człowieku pracującym, od lat, dla Moskwy? On po prostu wykonuje rozkazy Putina.

ech
ech

Tak, tak! A Putin i jego K G B (pardon, teraz FSB) są naszymi przyjaciółmi powiedział agent wpływów, a inny dodał: Łukaszenka to taki miły człowiek….

daroo
daroo

Kiepski zamek w szafie? czy próba odwrócenia uwagi? bo chyba nie przypadkiem się uaktywnił właśnie teraz 😐