Antysemicka debata ONR w siedzibie SDP

Antysemicka debata ONR w siedzibie SDP

– „Oburzamy się na spotkanie ONR-u w sali BHP, w Stoczni Gdańskiej? Kilka dni temu pod szyldem ONR odbyło się spotkanie w siedzibie SDP przy Foksal. Zwróćcie uwagę na prowadzącego” – napisała na Twitterze dziennikarka Maria Szostkiewicz. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich – zdominowane przez zwolenników PiS – udostępniło swoją siedzibę Obozowi Narodowo-Radykalnemu.

A prowadzący, o którym mowa to Marcin Rola, o którym pisaliśmy w ”Wieszakowymi pasztetami z wąsem nazwał prawicowy dziennikarz uczestniczki Czarnego Piątku”. Prelegentami byli Ireneusz T. Lisiak (autor książki „Żydowscy kolaboranci Hitlera”), Leszek Żebrowski (historyk związany z narodowcami) oraz Krzysztof Karoń (prowadzi witrynę pt. „Historia Sztuki”).

Lisiak mówił np. o „religii Holokaustu”, twierdził, że Żydzi wspierali zaborców, a oficjalne ustalenia w sprawie zamordowania Żydów przez Polaków w Jedwabnem to oszustwo. Z kolei Żebrowskiemu nie podobało się upamiętnienie (m.in. przez prezydenta) wydarzeń Marca’68. Negował także to, co wtedy się wydarzyło. – „Jest taki przekaz, że Polacy wypędzili kilkanaście tysięcy ludzi” – mówił Żebrowski.

Press.pl zapytał o udostępnienie narodowcom sali przez SDP wiceprezesa tej organizacji Witolda Gadowskiego. Odpowiedział SMS-em, że „sala udostępniana jest komercyjnie”…

bt

Źródło: press.pl, gazeta.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
antyuzurpatorWaldemarZwinkalucky wacker Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lucky wacker
lucky wacker

Śmieszni są ci zaproszeni historycy, którzy nie znają kto i kiedy wprowadził do obiegu sformułowanie żydokomuna. Mylą przyczynę ze skutkami. Ten cały ruch narodowy to zbiegowisko degeneratów intelektualnych.

Zwinka
Zwinka

Jakie śliczne buziaczki. Kto wie, może wśród nich jest przyszły prezydent / premier / kanclerz ???

antyuzurpator
antyuzurpator

Jak któryś zapuści kwadratowy wąsik, to na kanclerza się nada.

Waldemar
Waldemar

Cóż za paradoksy historii, a może nawet jej chichot! Gdy byłem w tej sali w 1981 roku na zebraniu delegatów „Solidarności”, cała sala wyszła na korytarz, gdy jakaś dama rozpoczęła antysemicki wykład. No cóż, wtedy prezesem SDP był Stefan Bratkowski…