Antysemickie akcenty w karierze Magdaleny Ogórek

Antysemickie akcenty w karierze Magdaleny Ogórek

W wielu środowiskach, trochę głupio uchodzić w dzisiejszych czasach za antysemitę. Przytrafiło się to jednak byłej kandydatce SLD na prezydenta Magdalenie Ogórek… Wszystko dlatego, że warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” umieściło jej tweet o antysemickiej wymowie jako część ekspozycji wystawy „Obcy w domu”. „Ja antysemitką”? – woła teraz i grozi placówce pozwem. „Haniebny postępek muzeum postrzegam jako kolejny wyraz opresyjnej propagandy politycznej” – oświadczyła Ogórek. Biedaczka z pewnością zapomniała o już o swoim żenującym, ubiegłorocznym wpisie na Twitterze, atakującym senatora Marka Borowskiego. Bez skrupułów wtargnąwszy w jego prywatne sprawy pytała m.in.: „czy oznaką kręgosłupa jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski?”

W kolejnych tweetach dowodziła, że „senator w wolnej Polsce musi się rozliczyć ze stalinowskiego spadku”.

Jak się później okazało, Marek Borowski nazwiska nie zmieniał. Uczynił to jego ojciec, a robienie synowi wyrzutów z powodu decyzji ojca powszechnie oceniono jako cios poniżej pasa. Tweet często podawano także za przykład antysemickiej nuty, jaka w ostatnim czasie pobrzmiewa w dyskusji publicznej.

I właśnie w takim kontekście znalazł się on także na najnowszej wystawie „Obcy w domu” w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. Na ekspozycji zestawiono przykłady antysemityzmu z czasów Marca 1968 oraz współczesnego. Tweet Magdy Ogórek, a także prawicowego publicysty Rafała A. Ziemkiewicza, przedstawiono jako przykład współczesnego języka nienawiści.

Grożąc muzeum pozwem, Ogórek odcięła się Twitterze: „Haniebny postępek @polinmuseum postrzegam jako kolejny wyraz opresyjnej propagandy politycznej. Jeszcze dziś do muzeum zostanie przesłane wezwanie do natychmiastowych przeprosin – w przeciwnym wypadku wystąpię na drogę sądową #niewolnokneblowaćpytańostalinizm”.

/p/

Źródło: Gazeta Wyborcza

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MarcinGekonMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Wrednej i głupiej Ogórek już w trzech sklepach odmówiono obsłużenia. Ten trend powinien się nasilić. Gdybym prowadził sklep i pojawiłby się jakiś Pięta, Karnowski albo inny pisowski pies, też pokazałbym mu drzwi.

Gekon
Gekon

Wydaje się być nie bardziej wredna od Ciebie, forumowy przyjacielu 🙂

Marcin
Marcin

To byś nie pohandlował w ogóle. Dlatego siedzisz przed kompem i bredzisz.

Maciek123454321
Maciek123454321

Dziś dwa gmyzy się spotkały
Jeden duży, drugi mały
Jazgoczą, szczekają w bezsilnej złości
Ludzie, rzućcie im w porywie litości
coś – nawet nadpsute, wieprzowe kości.

Maciek123454321
Maciek123454321

Dziękuję Administratorom, że usunęli głupią i bezsensowną odpowiedź niejakiej Marzeny. Chciałbym dodać, że zawsze jestem gotów na podjęcie merytorycznej dyskusji z KAŻDYM oponentem. Ale niestety, tamci mają pod ręką jedynie wyzwiska i epitety. Bardzo mnie to bawi, więc zacząłem wymyślać na poczekaniu wierszyki, żeby ich ośmieszać.