„Antysystemowy” Kukiz planuje przyszłość..

"Antysystemowy" Kukiz planuje przyszłość..

Paweł Kukiz skacze z kwiatka na kwiatek, był już chyba we wszystkich partiach i śpiewająco planuje falstart. Teraz ujawnia, że podczas planowanych na 2023 wyborów do Sejmu nie wyklucza startu „z żadnych list ani PiS ani Wiosny”.

 

Kukiz wszedł do Sejmu w 2015 -jego ugrupowanie startowało samodzielnie. Cztery lata później w 2019 zdobył mandat dzięki współpracy z PSL (lista PSL-Koalicja Polska).

Nie wyklucza, pod warunkiem, że Wiosna będzie jeszcze istnieć startu z listy lewicowego ugrupowania. Ciekawe, co Wiosna na to.

Paweł Kukiz po wykluczeniu go z Koalicji Polskiej założył czteroosobowe koło poselskie i na początku czerwca zawarł porozumienie z Jarosławem Kaczyńskim o współpracy.

Mówiąc o porozumieniu z Prawem i Sprawiedliwością, Kukiz podkreślił, że jeśli jego postulaty nie będą spełnione, „to o jakiejkolwiek formie współpracy można zapomnieć”.

Paweł Kukiz podkreśla, że przed najbliższymi głosowaniami oraz jego akceptacją dla pomysłów PiS, obie strony muszą zrobić  briefing z udziałem Kaczyńskiego, na którym zostanie przedstawiona formuła współpracy.

 

Kukiz stawia też warunek współpracy: „PiS musi przegłosować którąś z naszych najistotniejszych ustaw. Czyli albo sędziów pokoju, albo ustawę antykorupcyjną, albo dzień referendalny w samorządach raz do roku, albo digitalizację zbierania podpisów przy obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej .”

Pytany o poparcie kandydatury Lidii Staroń na RPO, tak jak poparcie dla innych postulatów PiS,   Kukiz uzależnił je od brifingu z prezesem i przyrzeczenia w imieniu PiS poparcia jego własnych postulatów.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Taki sam warunek stawia , jeśli PiS będzie wymagało przegłosowania bloku ustaw dotyczących Polskiego Ładu.

Jak ujawnił lider Kukiz’15 rozmawiał z prezesem Jarosławem Kaczyńskim o zmianie ordynacji wyborczej. W tej kadencji zostanie powołany zespół do nadania wszystkim obywatelom Rzeczypospolitej indywidualnego biernego prawa wyborczego.

Paweł Kukiz wyjaśnia, że po  audycie wszystkich okręgów wyborczych albo będziemy pisać nową ustawę, albo zastosujemy tę autorstwa PiS z 2006 r. z listami partyjnymi w każdym województwie i z 230 posłami wybieranymi bezpośrednio przez obywateli , tak jak postuluje od dawna, w jednomandatowych okręgach wyborczych.

/OE/

Źródło: tokfm24.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
10 czerwca 2021 11:59

Polska to dziwna kraj, jak mawiał Zulu Gula.

Peter
Peter
10 czerwca 2021 12:41

P. Kukiz swoją własną piosenkę „Jak ja was k…y nienawidzę” powinien teraz zaśpiewać sam o sobie.

erwinek
erwinek
10 czerwca 2021 13:39

No proszę mały wystraszony wróbelek podskakuje i stawia warunki staremu zaprawionemu w bojach sępowi.

Kundzia
Kundzia
10 czerwca 2021 14:40

Kukiz się już skończył i zeszmacił.

Antykaczor
Antykaczor
11 czerwca 2021 16:46
Reply to  Kundzia

Raczej się zeszmacił tylko. Niestety w tym problem, że się nie skończył.