Antyterroryści ze Strajku Kobiet twierdzą, że to oni padli ofiarą agresji

202011Antyterroryści ze Strajku Kobiet twierdzą, że to oni padli ofiarą agresji18-strajk-kobiet

Zachowanie funkcjonariuszy podczas Strajku Kobiet w środę wywołało kontrowersje, szczególnie w odniesieniu do działań członków Biura Operacji Antyterrorystycznych. Onet dotarł do funkcjonariusza BOA, który chce usprawiedliwić działania jednostki.

 

Rozmówca portalu przyznał, że antyterroryści byli dowodzeni przez policjanta z KSP. Uważa on więc, iż zrzucanie winy za incydenty na BOA jest błędem.

„Jakie były nasze zadania? Po pierwsze, mieliśmy chronić manifestujących przed ewentualnymi atakami nacjonalistów lub innych grup, które chciałyby zakłócić ten protest. Po drugie, mieliśmy udzielać pomocy policjantom, którzy byliby atakowani w trakcie demonstracji. Sami z siebie żadnych czynności nie podejmowaliśmy” – powiedział informator Onetu z BOA.

Ja rozumiem, że te protesty mają społeczne poparcie i do mediów trafia teraz przekaz, że pojawili się tam antyterroryści, którzy bez powodu zaczęli okładać kobiety pałkami. (…) Całe zamieszanie zaczęło się w chwili, gdy policjanci kryminalni postanowili wyciągnąć z tłumu człowieka z racą. W tym momencie część demonstrujących rzuciła się na tych funkcjonariuszy, zaczęła ich szarpać i okładać kijami od transparentów. Dopiero wtedy zareagowali nasi policjanci. Jeden z nich dostał najpierw kijem, a potem gazem w twarz i zaczął się wycofywać. Wówczas wyciągnął pałkę teleskopową, którą próbował mu wyrwać jeden z demonstrujących. Dlatego obrócił się i uderzył tego człowieka” – dodał.

 

Inaczej na sprawę patrzy jednak były funkcjonariusz BOA, który przyznał, że antyterroryści – mimo wszystko! – nie powinni użyć takich środków.

Takie środki mogły być przygotowane na wypadek ewentualnego ataku na manifestację ze strony nacjonalistów lub kiboli. Ale jest różnica między demonstrującymi kobietami a wielkimi facetami nastawionymi na konfrontację z policją. Kobiety nie są ani uzbrojone, ani agresywne. Wyrażają swoje przekonania, ale to nie jest przesłanka, żeby stosować wobec nich takie działania” – ocenił.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Dodał też, że takie działanie „zdyskredytowało lata pracy tej jednostki”. I ma rację.

/nt/

Źródło: onet.pl                                                                                                                             

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pinki
pinki
20 listopada 2020 19:08

Im więcej będzie protestów społecznych, tym więcej będziemy słyszeć o bandyckiej działalności milicji obywatelskiej. Pięć lat przygotowywało się PIS na utratę władzy. Zachowanie milicji nie jest przypadkowe. Jest jednak na nich sposób. Ujawnianie informacji o milicjantach łamiących prawo. PIS ćwiczy metody walki z suwerenem. Nasz kraj niewiele się już różni od Białorusi. Różnica jest taka, iż na Białorusi trwa ostatni etap walki z dyktaturą, my dopiero rozpoczynamy walkę.

Zwinka
Zwinka
20 listopada 2020 19:19

Ja rozumiem tych antyterrorystów. Ta drobna dziewczyna w czerwonej kurteczce budziła grozę i dlatego do jej spacyfikowania trzeba było użyć trzech osiłków.

Zbyszek
Zbyszek
20 listopada 2020 19:43

Ach, ten Czarzasty, leje ich tam wszystkich równo. Nie zna chłop litości.

Andrzej
Andrzej
21 listopada 2020 10:29

Odwraca kota ogonem,ale zomo tak już ma.Oni są zawsze biedni i pokrzywdzeni,na nich napadnięto i w związku z tym wszelkie ich działanie było obroną konieczną.Jeżeli fakty(patrz nagranie)temu przeczą,tym gorzej dla faktów.Byli i są sku…..nami.***** *** i pisdzielskie zomo.Policzymy sie gdu przyjdzie czas.

Dron
Dron
21 listopada 2020 21:16

Oni gdyby chcieli coś zrobić z dwóch metalowych kulek, to jedną by zepsuli, a drugą zgubili.

Marek
Marek
22 listopada 2020 11:55

Alternatywna prawda, jak za najlepszych standardów Rosji i Białorusi.
Niech odpowiedzą na proste pytania:
Po kiego chuja tam byli z pałami faszystów?
Kto wydał im rozkaz bicia?
Dlaczego bili bez patrzenia?
Czy policja ma w ogóle prawo kogokolwiek bić pałką? Pałka policyjna ma inne zadania.