Apel Giertycha do Gowina. Ostrzega go przed powtórzeniem losu Leppera

Apel Giertycha do Gowina. Ostrzega go przed powtórzeniem losu Leppera

Roman Giertych napisał kolejny swój list, tym razem do Jarosława Gowina, lidera Porozumienia. Zwrócił się do niego z apelem o „zapobieżenie pełnej dyktaturze”. Przypomniał też sytuację, gdy sam był w koalicji z PiS i z Lepperem.

 

Jarosław Gowin, z konfliktem powstałym w jego własnej partii i próbą prowadzenia polityki przynajmniej częściowo niezależnej, znalazł się teraz – według mecenasa – w sytuacji podobnej, co niegdyś Andrzej Lepper.

Wydawało się – wspomina Giertych – że Kaczyński już zapomniał Lepperowi konflikt z jesieni 2006 r. Dzień po wspólnej kolacji prezes PiS odpalił „akcję CBA, która miała się skończyć wieloletnim więzieniem dla szefa Samoobrony. Mojemu znajomemu powiedział, że za nagranie Lipińskiego przez Begerową ‘Lepper zgnije w celi, obgryzając sobie ręce’”.

 

Tak samo za sprzeciw Gowina i jego posłów wobec  wyborów w maju, Kaczyński będzie „ścigał Gowina do końca życia”. „Ma Pan taką alternatywę, jaką ja miałem w 2007. Albo Pan zgnije w więzieniu, albo odsunie Pan szefa PiS od władzy. I proszę nie myśleć, że chroni Pana immunitet” – ostrzega Giertych.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Podsumowując, zaznacza, że nie chce Gowina straszyć, ale podkreśla, że lider Porozumienia ma teraz do odegrania taką samą rolę, jaką odegrał on w 2007 r. „Rozwalenie przeze mnie koalicji doprowadziło do skutecznego odsunięcia od władzy braci Kaczyńskich. Może teraz Pana kolej? Może to być dla Pana ostatnia szansa na zapobieżenie pełnej dyktaturze”.

Dla nas również.

/ep/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
11 lutego 2021 17:38

Do tego trzeba mieć kręgosłup, a nie strunę grzbietową z gumy.

antypis
antypis
11 lutego 2021 17:55

Na gowina bym nie postawił…..

Waldemar
Waldemar
11 lutego 2021 21:17
Reply to  antypis

Ja również. Zmęczyły mnie dawne gry pt.” Podpisze czy nie podpisze” (to gra z prezydentem) oraz „Zagłosuje czy nie zagłosuje” (to z Gowinem). To są ciche dni małżeństwie – co prawda jest to i mezalians i małżeństwo z rozsądku, ale jednak. Co łączy? Ujął to trafnie jeden z posłów PiS: „Albo zasiadamy albo idziemy siedzieć”. No właśnie

Jacek Doliński
Jacek Doliński
11 lutego 2021 19:33

Najbliższe dni będą testem politycznego instynktu i inteligencji Gowina (o przyzwoitość go nie posądzam). Kaczyński i tak mu nie odpuści nieposłuszeństwa ws. majowych wyborów kopertowych – nawet jeżeli teraz z konieczności uzna go za szefa tzw. Porozumienia, to przy pomocy podległego mu CBA zmontuje aferę i będzie chciał wsadzić go do więzienia. A proces i odsiadka czeka go z pewnością po zmianie władzy. Natomiast przyczynienie się do obalenia okupacyjnego rządu PiS-u byłoby zasługą uzasadniającą co najmniej amnestię za jego przestępstwa z lat 2015-2021.

druh Marek
druh Marek
11 lutego 2021 21:04

Historia uczy, co może spotkać każdego w starciu z chorym na władzę dyktatorem. Przyjmie przeprosiny jak mu to nakaże arytmetyka zysków i strat, albo trudna sytuacja. A i tak zaczeka na okazję, by dobić kogoś ,kto raz mu popsuł plany.

spitwajer
spitwajer
12 lutego 2021 11:59

Przypomnijmy zatem jak skończył Lepper, zawisł na sznurze, oficjalnie było to samobójstwo, ale wielu uważa, że było to zabójstwo tylko upozorowane na samobójstwo, zatem Panie Gowin co pan nie zrobisz i tak przejdziesz pan do historii a ja choć niewierzący zmówię za pana paciorek.

gustaw
gustaw
15 lutego 2021 18:37

Giertych ma rację. Jarosław Kaczyński jest wyjątkowo mściwą mędą.