Apel Owsiaka: „Wyłączmy w swoich telewizorach programy Telewizji Polskiej”

Apel Owsiaka: „Wyłączmy w swoich telewizorach programy Telewizji Polskiej”

– „Ja, Gdańszczanin (ur. 6 października 1953 roku w szpitalu przy ulicy Kartuskiej), zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich Gdańszczan w Polsce i na całym świecie, abyśmy jednym, wspólnym czynem, raz na zawsze WYŁĄCZYLI W SWOICH TELEWIZORACH PROGRAMY TELEWIZJI POLSKIEJ” – napisał na Facebooku Jerzy Owsiak. To jego reakcja na „Obrzydliwy atak w „Wiadomościach” TVP na opozycję i prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz”.

 

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z pełną mocą skrytykował ten materiał. – „Telewizja Polska rozpoczęła kampanię nienawiści w stosunku do Pani Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz i generalnie w stosunku do Gdańszczan. Wydaje mi się nawet, że nie powinienem napisać „Telewizja rozpoczęła”. Bardziej pasuje określenie, że na moment, po tragicznej śmierci Prezydenta Adamowicza, trochę „przyhamowała”, aby teraz ruszyć z jeszcze większą mocą propagandy, która o dziesięć długości wyprzedziła tą PRL-owską z Dziennika Telewizyjnego. Jak można powiązać zabytkowy tramwaj z Wolnego Miasta Gdańska z nazistowskimi ideami sugerując, że uruchamiając ten piękny pojazd pragniemy tej nazistowskiej rzeczywistości?” – pytał Owsiak.

 

Przypomniał m.in., że 3 lata temu wymazano serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy naklejone na kurtce gościa programu TVP. – „Jesteście telewizją polityczną, jednokierunkową i w żaden sposób nie próbujecie uspokajać polskich nastrojów, wręcz przeciwnie – napuszczacie ludzi na siebie, często mijacie się z prawdą, dyskredytujecie, zniesławiacie, a czasem, jak w przypadku Gdańska, robicie rzeczy podłe. Gdańszczanie, gdziekolwiek jesteście w Polsce i na świecie – trzymajmy się razem, wspierajmy Panią Prezydent Aleksandrę Dulkiewicz, która tak jak jej poprzednik pragnie, aby Gdańsk był miejscem radosnym, kolorowym, wspaniałym, pełnym przyjezdnych, którzy podziwiają jego architekturę oraz fantastyczny klimat. Nie dajmy sobie tego odebrać!!!” – zaapelował szef WOŚP. Pod postem Owsiaka pojawiły się podziękowania od prezydent Gdańska. – „To jest ta solidarność codziennie, której wiem, że pragniesz Ty, bardzo pragnął jej mój Szef Paweł Adamowicz i to jest także moje marzenie… Nie damy sobie odebrać takiego myślenia o Gdańsku!” – napisała Aleksandra Dulkiewicz.

bt

Źródło: Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
PatriotaWaldekZofiaKokosBogumiła Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Nie da się tego draństwa wyłączyć, bo w kablówce jest w pakiecie, ale na moim pilocie odnośne guziczki są zupełnie nieużywane. Nie jestem z Gdańska, ale w stu procentach popieram ten apel. Serdecznie pozdrawiam!

EWA
EWA

Hmmm… W 39 też chodziło o Gdańsk, najpierw propaganda… A potem… Jakoś tak mi się skojarzyło…

Piotr
Piotr

Pamiętam doskonale tamte czasy i propagandę PRLowskiej TV, ale to co teraz się tam dzieje to jakiś obłęd, jakby żywcem wyjęty z Korei Północnej, wódz, partia i jedyny słuszny kierunek…i opluwanie innych, szczucie i skłócenie ze sobą ludzi – oto jedno co im wyszło.

Andrzej
Andrzej

Od 4 lat nie oglądam TVPis i dlatego jestem zdrowszy

Pawel
Pawel

Mam problem… Brak telewizora i telewizji. Hipnotyzer nie działa.

Rafał P
Rafał P

Trudno mi porównywać TVPis z telewizją PRL-owską, bo tego TVPiSuaru w ogóle nie oglądam. Szkoda czasu, skoro jest wiele innych źródel informacji.

Bogumiła
Bogumiła

Nie oglądam od zmiany władz, faktycznie TVP nie da się usunąć ale można ignorować, co robię z przyjemnością .

Kokos
Kokos

I tak Owsiak zaczyna manipulacje ludzmi. Osoba trzeźwio myśląca sama wie czy warto oglądać TVP . A nawet od czasu do czasu oglądanie tylko po to by zobaczyć jak załamuje się wiadomości.

Waldek
Waldek

Manipuluje TVPiS przekazując wyłącznie wybrane informacje, niektóre zafałszowując a niektóre wręcz zakłamując. Uczciwy, wybitny obywatel jakim jest Jurek Owsiak zajmuje po prostu stanowisko wobec tych pomyj wylewających się z ekranu.. Sympatyzuję z jego opinią. Telewizji nie oglądam w domu, nie mam.

Zofia
Zofia

Hitlera to sobie pisuary niech poszukaja w ,,Orlim gnieździe” a nie w tramwaju. Po Wrocławiu od x lat jeździ zabytkowy Jaś i Małgosia. Nigdy nie widziałam w nim żołnierza Wehrmachtu, ani ss-Mana czy samego Hitlera.

Patriota
Patriota

Jak będzie grała WOŚP to napewno wyłączę Panie Owsik Tylko i wyłącznie PiS