Apelacja prokuratury odrzucona – nie będzie kary za wierszyk o Dudzie: „Dzisiaj pałac, jutro ciupa, nie prezydent, tylko d…a”

Apelacja prokuratury odrzucona – nie będzie kary za wierszyk o Dudzie: "Dzisiaj pałac, jutro ciupa, nie prezydent, tylko d…a"

Sąd Apelacyjny w Szczecinie podtrzymał wyrok sądu okręgowego w sprawie Pawła Jackowskiego, oskarżonego o znieważenie prezydenta RP. Pisaliśmy o tym w artykule „Nie będzie kary za wierszyk o Dudzie: „Dzisiaj pałac, jutro ciupa, nie prezydent, tylko d…a”.

 

– „Sąd apelacyjny nie uwzględnił apelacji prokuratora i utrzymał w mocy wyrok sądu okręgowego” – powiedział rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Szczecinie sędzia Janusz Jaromin. Sąd ponownie uznał, że szkodliwość społeczna zarzucanego Jackowskiego czynu jest znikoma, ponieważ nie nadszarpnięto w sposób istotny powagi ani godności urzędu głowy państwa.

Sąd skrytykował apelację prokuratora, wytykając mu nieścisłości oraz błędy, „a nawet drobne kłamstewka”. – „Sąd pierwszej instancji prawidłowo ocenił dowody. Nie ma podstaw, aby uchylać tamten wyrok” – zdecydował szczeciński Sąd Apelacyjny.

 

Po ogłoszeniu wyroku Paweł Jackowski nie krył zadowolenia. – „Bardzo się cieszę. Po cichu liczyłem na takie rozstrzygnięcie” – powiedział.

Wyrok jest prawomocny. Prokuratura może ewentualnie jeszcze skierować skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego.

bt

Źródło: gs24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Stefan KohlerJoanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Joanna
Joanna

Niektórych prawda w oczy kole, nawet gdy jest kwintesencją rzeczywistości, tak jak w wypadku tego wierszyka. No cóż, szacunku nie dostaje się wraz z etatem, trzeba sobie na niego zasłużyć, a dzisiejszemu lokatorowi Pałacu Prezydenckiego on się na 100% nie należy. Ma, czego chciał, bo za łamanie Konstytucji i zginanie kolan przed lokatorem z Nowogrodzkiej oraz klerem trafi przed Trybunał Stanu.

Stefan Kohler
Stefan Kohler

Uważam, że określenie -dupa- jest najłagodniejszym na jakie zasługuje PAD…Jeszcze nie otworzy ust to sam siebie znieważa i Urząd…