„Apolityczna” małopolska kurator oświaty obraża protestujących w Sejmie

„Apolityczna” małopolska kurator oświaty obraża protestujących w Sejmie

Kobieta z nożem, schowana za wózkiem inwalidzkim, a nad rysunkiem następujący tekst: – „W Sejmie dzieci płacą swoim zdrowiem za pomysły dorosłych” – taki komentarz o proteście niepełnosprawnych w Sejmie umieściła na Twitterze małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Napisała, że od Rzecznika Prawa Dziecka domagała się „reakcji na przykłady wykorzystywania dzieci do konfliktów ludzi dorosłych”. Na umieszczonym przez Nowak rysunku kobieta ma jaskrawo pomalowane paznokcie i wykrzywioną w grymasie wściekłości twarz.

To nie pierwszy skandaliczny wpis powołanej na to stanowisko przez PiS małopolskiej kurator. O jej „twórczości” pisaliśmy kilkakrotnie. Domagała się np., aby po byłym obozie Auschwitz – Birkenau oprowadzali wyłącznie polscy przewodnicy, licencjonowani przez IPN. Więcej na temat tego wpisu w artykule „Kolejny kuriozalny pomysł małopolskiej kurator oświaty”.

Wręcz ironicznie brzmi informacja, że Nowak od dyrektorów szkół w swoim regionie żąda apolityczności! Sama (choćby na koncie twitterowym) umieszcza zdjęcia z ostatnich terenowych spotkań polityków PiS.

Nie zabrakło też życzeń powrotu do zdrowia dla Jarosława Kaczyńskiego: – Zawsze z szacunkiem i sympatią do jedynego dziś w Polsce Męża Stanu” [pisownia oryg. – przyp. red] – podpisała się Nowak.

bt

Źródło: wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
MariaOlabartNinaTeresa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Miranda
Miranda

co do „męża stanu”-cóż fanatyków Kaczyńskiego nie brakuje, no comments . Natomiast wstyd , że taka osoba jest kuratorem oświaty . Protestujący w sejmie niepełnosprawni i ich opiekunowie mówią o prawach człowieka , ta „pani ” tego nie rozumie , bo tego nie rozumieją „pany” i ich guru.

bart
bart

Czy do pani kurator nie dociera, że jak podła zmiana się skończy, to jedyne stanowisko w oświacie, jakie będzie na nią czekać to konserwator powierzchni płaskich w jakiejś prowincjonalnej szkole?

Zwinka
Zwinka

W szkole na takich mówiło się „lizus”.

Waldemar
Waldemar

Dokładnie taka sama była pani dyrektor mojego liceum. Z tą różnicą, że zamiast Prezesa był wtedy Pierwszy Sekretarz, no i musimy się cofnąć o 50 lat.

cerber
cerber

Po pierwsze to tam nie ma dzieci są dorosłe osoby niepełnosprawne czy pani kurator nie umie czytać ze zrozumieniem.

Teresa
Teresa

Ciekawe czy pani kurator i inne osoby ze znaczną znieczulicą nie walczyłaby o te marne parę groszy jak by miała w rodzinie osobę niepełnosprawną?

Nina
Nina

I takie CHAMSTWO w OŚWIACIE?! Rodzice! Opamiętajcie się! Trzymajcie swoje dzieci z daleka od takich…! Co, bo blondynę teraz stać by było na fachową opiekę?! – Gdyby miała chore dziecko w swoim czasie, to nie stać by ją było na nic i nawet czasu by nie miała na robienie kariery! Ale jeszcze nie wie, co ją czeka! Zło powrwca!

Ola
Ola

No cóż,niektórzy dla zachowania stołka to i gotowi są wejść w zadek „palcem ze smalcem”. I to jest najwyraźniej taki przypadek. Szkoda ,że do tego celu wykorzystywany jest protest osób niepełnosprawnych i ich rodziców, bo tak należy to nazwać. Rodzice nie wykorzystują tych dzieci,walczą o godność dla nich i choć trochę lepszy byt. A tacy jak Adrian czy Kuba to inteligentni ludzie zamknięci w niepełnosprawnym ciele. SAMI walczą o siebie! Pani Nowak, nie wstyd Pani??! I Pani jest kuratorem oświaty????? Obciach i żenada. Gdyby Pani miała choć jedną tysięczną godności jaką mają osoby niepełnosprawne i ich rodzice protestujący dziś w… Czytaj więcej »

Maria
Maria

Widać „dobra zmiana” się sypie, bo coraz więcej jej przedstawicieli zaczyna nie tylko szczekać ale i kąsać.
Ale niedługo zaczną wyć ….