„Apolityczny” prezes NBP Adam Glapiński wziął udział w spotkaniu opłatkowym PiS

"Kto mieszkał w willi w Davos, czy również te panie, Marek Ch., p. prezesie?"

W Konstytucji w art.227 punkcie 4 zapisano: – „Prezes Narodowego Banku Polskiego nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z godnością jego urzędu”. Ale Adam Glapiński, nie bacząc na nic, pospieszył na spotkanie wigilijne PiS. – „Spotkanie opłatkowe PiS. A na nim bezpartyjny i apartyjny prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Standardy PiS” – napisał na Twitterze Kamil Sikora z wp.pl.

Szef banku centralnego nie przyszedł sam. – „Prezes NBP na spotkaniu wigilijnym PiS-u w towarzystwie popularnej ostatnio swojej asystentki, która jest głosem Adama Glapińskiego: – „Nie odpowiadamy na żadne pytania”.

Przepraszam, muszę doprecyzować, to dyrektor departamentu komunikacji i promocji, nie asystentka. ;)” – napisał z kolei Patryk Michalski z RMF FM.

W kolejnym wpisie dziennikarz dodał: – „A tu prezes NBP na sejmowym opłatku PiS pewnie składa świąteczne życzenia posłowi Januszowi Szewczakowi – głównemu ekonomiście Kasy Krajowej SKOK”.

Jeden z internautów przypomniał: – „Glapiński ma obecnie 2 przyboczne. Przy jednym boku Kamila Sukiennik – szefowa gabinetu -„gdzieś tam we Wrocławiu ona reklamowała rajstopy”. Przy drugim Martyna Wojciechowska – Dyrektorka Dep. Komun. i Promocji co „własnym ciałem chroniła dostępu do prezesa”. A inni komentowali: – „Prezes NBP o ile mi wiadomo to stanowisko apolityczne , to co on tam robił??”; – „Za chwilę Glapiński  wystąpi do sądu o zakaz publikacji swojego wizerunku i asystentki oraz komentarzy na TT”.

– „Prezes NBP na partyjnym opłatku. Niezależność banku centralnego w wersji PiS” – podsumowała Renata Grochal z „Newsweeka”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AdamArcyPiSSkupPiJarAndaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Mam pytanie: czy to na pewno jest GŁOS ?

ArcyPiSSkup
ArcyPiSSkup

Skoro go dopuszcza do głosu, to musi być glosem.. z kolei on jej czesto nie dopuszcza do głosu,, zatykając coraz głębiej część ciala wydajacą głos.,

Anda
Anda

Apolityczność i niezależność Glapy jest równie oczywista jak dziennikarski obiektywizm „Sieci” i „Ga Polu” 🙂

PiJar
PiJar

No przecież musiał się pochwalić swoimi laskami. Stary, ale jary!

Adam
Adam

już nic nie dziwi