Arcybiskup Gądecki: „Chrześcijanin jest automatycznie najlepszym obywatelem RP”

Były ksiądz oskarżony o gwałt w ramach pokuty został "zesłany" do diecezjalnego archiwum

„Brak słów. Łzy rozpaczy cisną się do oczu. Gniew wzbiera, hierarcha tego formatu opowiada takie rzeczy” – napisał z żalem ks. Stanisław Walczak, komentując wypowiedź arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, który stwierdził, że chrześcijanie są „najlepszymi obywatelami”.

Brak słów. Łzy rozpaczy cisną się do oczy, Gniew wzbiera, gdy hierarcha tego formatu opowiada takie rzeczy.

Opublikowany przez Stanisław Walczak Sobota, 22 września 2018

Hierarcha zastanawiając się nad tym co to znaczy być wolnym oznajmił: „Nie ma żadnej wolności wewnętrznej innej, która by była prawdziwie sprzeczna z chrześcijańską wolnością. Kto jest wolny jako chrześcijanin i nie poddaje się tym dążeniom przyziemnym tego świata, ten jest automatycznie najlepszym obywatelem Rzeczpospolitej.”

Nawiasem mówiąc nieco wcześniej ten sam Gądecki mówił, że należy wychowywać krytyczny rozum, czyli taki, który potrafi oceniać rzeczywistość i odpowiednio reagować na zewnętrzne sytuacje.

Ksiądz Stanisław Walczak, który skomentował Słowa Gądeckiego to emerytowany duszpasterz, który przez kilkanaście lat przebywał na misji w Zambii, a później w Niemczech.

https://twitter.com/_Slonzok_/status/1043763016582488064

Duchowny, nie pierwszy raz odniósł się do bieżącej sytuacji w kraju. W ubiegłym roku napisał list otwarty do prezydenta Dudy, po tym, jak ten powiedział o „dzieciach i wnukach zdrajców Rzeczypospolitej”. Gdy zaś Jarosław Kaczyński zarzucił Donaldowi Tuskowi „łamanie elementarnych zasad UE”, duchowny oznajmił, że prezes PiS „łże w żywe oczy”.

/j/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
NikaandreMarekWaldemarZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Maria

ino patrzeć jak staną stosy i będą na nich płonąć nie chrześcijanie, jeśli wcześniej nie pozabijają ich kibole.
Mówiąc takie bzdury ks. biskup wręcz zachęca by się z nie chrześcijanami rozprawić.

Zwinka
Zwinka

Gądecki broni interesów kleru. Proste.

Waldemar
Waldemar

Ateiści – gorszy sort? Czy arcb. Gądecki słyszał kiedyś „szpitalu polowym”, którym ma być Kościół, zgodnie ze słowami Franciszka? Gdzie my właściwie jesteśmy? I dodatkowo to bycie „z automatu” najlepszym obywatelem. No cóż, jeśli popatrzeć na naszych przywódców, modlących się i wciąż zawierzających, to niestety, chyba ten automat jest popsuty.

Marek
Marek

Arcybiskup ma świętą rację. Chrześcijanin (w rozumieniu hierarchów kościoła) to najlepszy obywatel IV RP. Najlepszy obywatel państwa totalitarnego to taki który podporządkowuje się każdej głupocie i absurdowi władzy, który słucha co mówi najwyższy władca, istota lub przedstawiciel istoty wszechpotężnej i nieomylnej. Uwielbiający cierpienie masochista, wierzący, że żyje w najgorszym z możliwych światów i prawdziwą radość, wolność i miłość uzyska dopiero po śmierci, ale tylko pod warunkiem bycia niewolnikiem za życia.
Wszystko pasuje.

Nika
Nika

No racja, oni po prostu przestali udawać i prostym tekstem mówią jak jest. Idiota latwiej sie kieruje. Zaskakuje tylko fakt, ze wokół tyle idiotow !!!

andre
andre

taka bezwartościowa kościelna gnida ktora za kase i wygodne zycie ma religie i kościelne powinności w dupie,ot szmata