Ardanowski bezpardonowo o tym co myśli o PiS

PiS wyrzuci Ardanowskiego z partii i straci głos w Sejmie?

Poseł i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zwierza się Radiu Wnet z utraty zaufania do własnej partii. Minister został zawieszony w prawach członka PiS wraz z 15 innymi posłami, którzy głosowali przeciw ustawie o ochronie zwierząt. Ardanowski tłumaczy się na antenie radia ze swojej decyzji, ale też ostro ocenia macierzystą partię.

 

PiS, partia, której zawierzyłem, partia, która wydawała się prawicowa, kieruje się zasadami marksistowskimi…Ta partia wpisuje się w wojnę ideologiczną, która się toczy w Europie … która ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka„. Mówił, że jak dotąd bracia Kaczyńscy mieli wizję Polski, która podobała się ministrowi. Chodziło o wizję Polski „która jest silna na arenie międzynarodowej, solidarna, ale też oparta o tradycyjne wartości: konserwatyzm, poszanowanie własności… Doszło do jakiegoś absolutnie egzotycznego sojuszu […] Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy”.

Minister skrytykował ustawę o ochronie zwierząt, przyjętą niedawno przez Sejm. Ustawa według niego ma wiele wad i spowoduje wiele procesów, które „będą się wlekły latami w sądach…Wyobraża sobie Pan małego pinczerka, który będzie ciągnął sześciometrowy łańcuch.… Jeżeli ktoś ma sukę w mieszkaniu, która mu się oszczeni, to jeśli ma kawalerkę, to musi się z niej wyprowadzić”.

 

W wyniku tej ustawy czeka nas – według niego – zapaść w przemyśle przetwórczym, zwłaszcza w hodowli drobiu oraz podwyżki cen mięsa. „Ci którzy ją stworzyli będą się jeszcze mocno wstydzić tej ustawy”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Jeśli pojęcie wstydu jest im znane.

/ep/

Źródło: dziennik.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
erwinekmarian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marian
marian

No cóż Panie Ardanowski, był Pan głupcem, jest Pan głupcem i głupcem pozostanie. I niech Pan szuka wsparcia wśród podobnych sobie a nie leje łez przed publiką.

erwinek
erwinek

Panie Ardanowski czyżby do tej pory oczy miał Pan zamknięte. A otworzyły się Panu dopiero jak Pana zawieszono.
Czy jak Pana odwieszą nadal będzie Pan miał je otwarte czy opadną Panu powieki i przestanie Pan widzieć.