Ardanowski zapytany o drogie ceny owoców. „Kto panu każe te jabłka kupować?”

Ardanowski bezpardonowo o tym co myśli o PiS

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski odwiedził program „Money. To się liczy”. Dziennikarz podzielił się z nim historią swojej wizyty w sklepie spożywczym, kiedy zobaczył jabłka w kosmicznej cenie 12,99 złotych.

 

Co takiego dzieje się na rynku jabłek, że musimy tak astronomiczne pieniądze płacić za ten owoc?” – zapytał ministra prowadzący wywiad redaktor.

A pan musi płacić te pieniądze? Kto panu każe te jabłka kupować?” – odpowiedział porażająco szczerze przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy.

 

Polityk dodał też, że działamy w warunkach wolnego rynku i handlowiec ma prawo narzucić takie ceny. Ponadto, jego zdaniem, kontrowersyjne zachowanie handlowców nie wpływa na wzrost wynagrodzeń samych przedsiębiorców rolnych. Handlarze-naciągacze korzystają, jak zapewnia Ardanowski, z tego, iż produkcja jabłek w tym roku drastycznie spadła na skutek suszy.

Wzrost cen jabłek, w opinii ministra, może mieć też związek z pandemią COVID-19. Ludzie rzekomo, z obawy przed zakażeniem, nie chodzą po sklepach, by szukać najkorzystniejszych ofert. „W sklepie bierzemy pierwsze, co się tam pojawi i z tego powodu jesteśmy często oszukiwani, podejmujemy głupie decyzje” – twierdzi polityk.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Ardanowski, rzecz jasna, nie powiązał drastycznego wzrostu cen owoców z inflacją. Ekonomiści prognozują, że ta będzie w najbliższym czasie drastycznie rosła. Jeszcze w lipcu br. pisaliśmy, że inflacja bazowa wyniosła 4,1% w skali roku, co stanowi rekord wzrostu tego wskaźnika od blisko 20 lat.

Wspomniana inflacja bazowa nie uwzględnia żywności (w tym owoców), której cena może więc rosnąć w znacznie szybszym tempie.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
KonfederacjaKrzysztofGghjkMichałKrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Trzeba przyznać, że ministra rolnictwa obsadzili zgodnie z kompetencjami. Nikt tam się bardziej od buraka nie nadaje. Właściwy burak na właściwym miejscu.

Kundzia
Kundzia

Z człowiekiem z gminu polemiki nie ma.Ardanowski był chamem jest i nim pozostanie.

Miks
Miks

Z trzodą chlewną nie powinno się rozmawiać tym bardziej z pislamistyczną

Maciek123454321
Maciek123454321

O, przepraszam, świnie to bardzo wrażliwe zwierzęta.

marian
marian

Tak, to my wszyscy podjęliśmy głupie decyzje dopuszczając do władzy takich kretynów jak min rolnictwa i całą tą bandę zakłamanych skurwieli.

Krzysztof
Krzysztof

Arogancja tej władzy nie zna granic.

Gghjk
Gghjk

Dobrze ze poprzednia miala granice hahaaa

Michał
Michał

Wczoraj byłem na giełdzie w podwarszawskich Broniszach. Tegoroczne jabłko można kupić już za 2-3 złote w hurcie. Więc widzicie ile mogą zarabiać pośrednicy. Choć ta cena powyżej 10 zł to jest cena za zeszłoroczne jabłko i Ardanowski nie ma nic do tego

Krzysztof
Krzysztof

i miał rację kto każe mu kupować tak drogie jabłka i to zapewne w niemieckim supermarkecie gdy polskie na Imbramowskim placu w Krakowie były po 6 lub po 5 zł co i tak drogie bo w poprzednim sezonie były po 3 lub3,5 zł

Konfederacja
Konfederacja

Ale ten portal to szczujnia! Wstyd takie bzdury pisać. Minister ma rację bo idiotyzmem jest kupować holenderskie jabłka po 13 zł skoro można polskie po 4. Ludzie ile w was nienawiści!