Artura Orzecha też już nie usłyszymy w Trójce

Artura Orzecha też już nie usłyszymy w Trójce

Znany i lubiany dziennikarz muzyczny Artur Orzech zrezygnował z pracy w Trójce. – „Atmosfera przy Myśliwieckiej jest tak trudna i ciężka, że musiałem odejść” – powiedział. Bezpośrednim powodem jest ujawnienie jego prywatnej korespondencji, ale – jak nam powiedział – decyzja w nim dojrzewała od jakiegoś czasu.

Dziennikarz wczoraj wieczorem przeczytał mail od dyrektora Trójki Wiktora Świetlika, że ma zaprzestać obrażania dziennikarzy Trójki. – „Bardzo proszę o nieobrażanie innych dziennikarzy Trójki, ani za pośrednictwem mediów społecznościowych, ani w innej formie. W przeciwnym razie, z przyczyn oczywistych, będziemy musieli zakończyć współpracę z Panem Redaktorem” – napisał Świetlik. Wysłał ten mail na prywatną, a nie służbową skrzynkę dziennikarza.

Orzech mówi, że nigdy publicznie nie wypowiadał się na ten temat, a to, co pisze w prywatnych mailach jest jego sprawą. – „Dyrekcja Programu 3 nie powinna się tym interesować” – powiedział dziennikarz. Orzech stwierdził jednak, że została właśnie przekroczona nieprzekraczalna dla niego granica i podjął decyzję o odejściu. Zastanawiające jest, jak o prywatnej korespondencji Orzecha dowiedział się dyrektor Świetlik…

Najbardziej żal mu rozstawać się ze słuchaczami Trójki, ale nie widział innego wyjścia. – „Przynajmniej będę miał więcej czasu dla rodziny” – powiedział nam. Artur Orzech to kolejny dziennikarz, który rozstaje się z Trójką. Od czasy przejęcia przez PiS mediów publicznych z Programu III musiało odejść prawie 30 osób.
(Źródło: wyborcza.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
WaldemarNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Nie jest tak z „Trójką” źle, jak wszyscy piszą. Sprzątaczka postanowiła zostać na posterunku.

Nihil
Nihil

Waldemar.
Jeżeli dostaniesz etat sprzątaczki po dojnej zmianie…to będzie znaczyło ze ktoś umiłował się nad twoim mozgiem

Waldemar
Waldemar

Dzięki za życzliwy komentarz, ale to nie o mnie się rozchodzi. Jakoś daję sobie radę.