Atak na PiS pancerny Marian zaczyna od przystawek. NIK składa zawiadomienie do CBA

„Pancerny Marian” na wojnie. Złożył wniosek o odwołanie dyrektora generalnego NIK

Szef Najwyższej Izby Kontroli pancerny Marian nie daje za wygraną i właśnie skierował do CBA zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy realizacji sztandarowego programu Patryka Jakiego. Nie jest to pierwszy cios wymierzony w kierunku rządzących.

 

W grudniu ubiegłego roku NIK wysłał do prokuratury łącznie 15 zawiadomień, które także dotyczyły projektu Jakiego „Praca dla Więźniów”. Polegał on na tworzeniu miejsc pracy dla więźniów przez budowę 40 hal produkcyjnych w zakładach karnych.

Chodzi o udzielenie niedozwolonej pomocy publicznej przedsiębiorcom w formie zaniżanych czynszów – sprecyzowano na konferencji NIK. „Powstało ich łącznie 29, a NIK wykazał nieprawidłowości w trzech z nich. – Stosowano stawki zaniżone 2,5-krotnie lub nawet 10-krotnie. Potencjalne pomniejszenie dochodów skarbu państwa wynosi ponad milion złotych, tylko w przypadku trzech hal. NIK podejrzewa, że to nie są odosobnione przypadki” – informowano na konferencji pokontrolnej.

 

Powołując się na informację z posiedzenia Komisji Sprawiedliwości napisał o tym na Twitterze, jej członek poseł PO Michał Szczerba.

„Stawki czynszu były zaniżone w 14 przypadkach, kwota pomniejszonych dochodów dla skarbu państwa w latach 2016-2018 to ponad 2 mln zł. W okresie podpisania umów zostałyby pomniejszone o kwotę ponad 36 mln zł. To udzielenie niedozwolonej pomocy publicznej przedsiębiorcom” – sprecyzowano na konferencji NIK.

Z tego wszystkiego wynika, że Marian Banaś nie składa broni i będzie kontynuował wojenkę z partią, która „stara się” odwołać go ze stanowiska, ale na razie prezes nie uderza w kierownictwo, zaczyna od przystawek.

 

Jak wiadomo PiS razem z Lewicą chcieliby postawić Banasia przed Trybunałem Stanu, ale cały czas brakuje wsparcia Koalicji Obywatelskiej, która wychodzi z założenia, że skoro „dobra zmiana” przeforsowała go na szefa NIK, to niech teraz ponosi konsekwencje tej decyzji.

/p/

źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
17 stycznia 2020 11:27

Banaś przed Trybunałem Stanu nie przyniesie pożytku nikomu, ale wściekły Banaś na stanowisku Prezesa NIK może skutecznie udupić pisiorstwo. Niech rozrabia. Takie jest moje zdanie.

Obserwator
Obserwator
17 stycznia 2020 13:29

Dołączam do apelu- murem za Banasiem, niech wyciąga wszystkie szwindle „dobrej zmiany”

paragraf22
paragraf22
17 stycznia 2020 14:58

Wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem.

Zgredzinka
Zgredzinka
18 stycznia 2020 13:22

Maćku myślę, że „”kruk krukowi oka nie wykole”, bo wówczas obaj byliby bezradni.
Porozrabia, ale w granicach rozsądku.
W końcu wszyscy płyną na tej samej łajbie, którą trzeba chronić przed zatonięciem.
Ale pobujać się … fajna rzecz.
Banaś nie wygląda mi na kamikaze.

Rafał P
Rafał P
17 stycznia 2020 15:12

Podoba mi się, że w PiS-ie się żrą. Teraz PiS to Psy i Suki.