Atak TVP na marszałka Senatu, który śmiał wygłosić orędzie do narodu!

Atak TVP na marszałka Senatu, który śmiał wygłosić orędzie do narodu!

Fantastyczne posunięcie nowego marszałka Senatu, pana Tomasza Grodzkiego. Uznał on, zresztą słusznie, że przyjmując takie stanowisko, należy przedstawić się narodowi i postanowił wygłosić orędzie w Telewizji Publicznej, zaraz po „Wiadomościach”. Dla pana Kurskiego był to zapewne szok, nie mógł przecież odmówić, jednak odpowiednio „przygotował” odbiorców swojej telewizji do tak nieoczekiwanego wydarzenia.

 

Sytuacja dla „reżimówki” bardzo niekomfortowa, więc trzeba było szybko odpowiednio zareagować i pokazać w „Wiadomościach”, kim jest nowy marszałek. Nie ma co, dziennikarze świetnie się przygotowali i ostro rzucili na marszałka.

Najpierw porównano jego majątek z majątkiem Elżbiety Witek, przy którym pan Grodzki wyszedł na krezusa. Przy okazji wyemitowano też fragment jego rozmowy z Robertem Mazurkiem. Dziennikarz usiłował dociec, ile tak naprawdę zarabiał pan profesor w minionych latach i nie chciał przyjąć do wiadomości, że wysokość tych zarobków obejmowała też dochód żony.

 

Przypomniano również, że profesor był przez 18 lat dyrektorem szpitala, który znalazł się na progu bankructwa, a wisienką na torcie była wypowiedź prof. Agnieszki Popieli, oburzonej wyborem na marszałka Senatu człowieka, któremu wręczyła łapówkę w wysokości 500 dolarów za operację matki. Zgodnie z tradycją Telewizji Publicznej, Tomasz Grodzki nie miał możliwości odnieść się do tak ostrej krytyki.

Z przekazu telewizyjnego wyłonił się nam człowiek, nieco szemrany. Tu łapówka, tam jakieś machlojki przy deklaracjach majątkowych, a do tego fatalne zarządzanie szpitalem. Jak widać, dziennikarze Kurskiego stanęli na wysokości zadania. Teraz telewidz został już odpowiednio „urobiony”, spokojnie odbierze orędzie pana profesora i nie da się nabrać, bo już zna całą prawdę. Oczywiście, pod warunkiem, że nie wyłączył wcześniej telewizora, bo o wystąpieniu marszałka Sejmu „Wiadomości” nie raczyły poinformować.

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
AndaChermesNergalHerodAntypisZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
vint
vint

Gdyby jakakolwiek inna telewizja zrobiła coś takiego o jakimkolwiek polityku pisu to jazgot ze strony pisów słychać by było na obrzeżach Układu Słonecznego.

Zwinka
Zwinka

Pisia szczujnia zastosowała Opluw Wyprzedzający. Barany trzeba przecież utrzymywać w pogotowiu bojowym.

HerodAntypis
HerodAntypis

Proponuję wprowadzić orędzia cykliczne. Co najmniej raz w miesiącu- najlepiej 10-tego. Nie ze złośliwości- po prostu jest to jedyna możliwość przedstawienia pomysłów i programów opozycji w reżimowej TVPIS bez zakłóceń tego dziennikarskiego badziewia. Po prostu pan Grodzki mówi i nikt mu nie przerywa, nie zadaje durnych pytań, nie zakrzykuje, nie zagłusza itd. Wreszcie suweren dowie się że opozycja nie jest taka straszna jak ją kaczor maluje.

Nergal
Nergal

Wszyscy mają racje, tzw pisowska tv zadaje pytania, a przecież lepiej żeby mówca mówił co chce bez niewygodnych pytań, to niedopuszczenie żeby dziennikarze zdawali takowe.

Chermes
Chermes

Ale że z Banasiem i tym od łapówek za dwie wieże na Srebrnej go nie porównali? Taka obiektywna telewizja… No, no… co najmniej dziwne. 🙂

Anda
Anda

Sprzedajny i świnia jak dziennikarz TVP. Przepraszam, nie dziennikarz tylko funkcjonariusz.