Autor logotypu „Solidarności” wspiera ECS w sporze ze związkiem

Autor logotypu „Solidarności” wspiera ECS w sporze ze związkiem

Jerzy Janiszewski – autor znaku graficznego „Solidarności” – poparł Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku w sporze z władzami obecnego związku. Opisywaliśmy sprawę w artykule „Wojna o logo „Solidarności”. Związek zabrania ECS posługiwania się znakiem”.

Janiszewski skontaktował się z Basilem Kerskim, dyrektorem ECS i bardzo negatywnie ocenił pismo NSZZ „Solidarność”. – „Gdy zobaczyłem to pismo, poczułem zaskoczenie, ale i niesmak. Moim zdaniem NSZZ „Solidarność” nie ma prawa tutaj zabraniać i tak dalece wychodzić poza zakres swoich uprawnień” – stwierdził Janiszewski w rozmowie z onet.pl.

Twórca logotypu „Solidarności” uważa, że ECS ma prawo korzystać z tego znaku do prowadzenia działalności statutowej. Nie zgadza się ze związkowcami, że działalność Centrum jest sprzeczna z dziedzictwem „Solidarności”. Zapowiada, że jest do dyspozycji, gdyby doszłoby do procesu w tej sprawie. – „Jako autor logo „Solidarności” z pewnością mam prawo zająć stanowisko w tym sporze między ECS i NSZZ „Solidarność”. Bardzo chętnie także i w sądzie się nim podzielę” – podsumował w onet.pl.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
GREG Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
GREG
GREG

Zgadzam się z Panem absolutnie. Obecne władze niszczą dawną Solidarność. Obecny związek niema nic wspólnego z tym do czego związek Solidarności został powołany i utworzony. Obecne władze tego związku przynoszą wstyd i hańbę nazwie i całemu związkowi ,,NSZZ SOLIDARNOŚĆ” To jest atrapa..