Jerzy Sosnowski

Jerzy Sosnowski (ur. 14. maja 1962 roku w Warszawie) pisarz i dziennikarz. Z wykształcenia historyk literatury. Był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego, publicystą „Gazety Wyborczej”, krytykiem literackim, nauczycielem w prywatnym liceum (42 Autorskie Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne w Warszawie), redaktorem TVP, wykładowcą w Kolegium Nauczycielskim w Suwałkach i w Szkole Głównej Psychologii Społecznej w Warszawie, współpracownikiem kanału TVP Kultura, a w latach 2001-2007 i 2009-2016 publicystą w radiowej Trójce (2014-2016 także kierownikiem redakcji publicystyki).

Ahoj, nowa radiowa przygodo!

Wokół naszego projektu skupiło się niemało dziennikarzy, znanych z dawnej Trójki, ale w nowym świecie buduje się nowy dom, a nie odtwarza pieczołowicie, jak wyglądał stary. Budujemy więc „Radio Nowy Świat”

Władze PKJeszcze sobie poczekamy na komfort jazdy polską koleją, ale ważne, że spółka PKP Polskie Linie Kolejowe jest z siebie zadowolonaP Intercity chcą, by także ich pociągi omijały Kostrzyn podczas festiwalu Owsiaka?

Obóz władzy przyjął odmienną hierarchię wartości, w której biegłość zawodowa nie ma żadnego znaczenia – wystarczy, że człowiek na stanowisku jest „szczerym patriotą”