Autorytety swoje, a PiS swoje.

Prof. Strzembosz: „To wstyd, by absolwent UJ [Ziobro] tak opiniował bardzo ważne w skali Europy oświadczenie SN”

Profesor Adam Strzembosz, pierwszy prezes Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego oraz Kawaler Orderu Orła Białego, najstarszego i najwyższego odznaczenia państwowego, nadawanego najwybitniejszym Polakom, był gościem w programie „Tak jest” w TVN 24. Bardzo ostro skomentował działania obecnej władzy, szczególnie w kwestiach związanych z konstytucją i planowaną reformą Sądu Najwyższego.

Profesor nie może pogodzić się z chęcią zmiany konstytucji przez PiS i prezydenta Dudę. Mówi „Na konstytucji wiesza się wszystkie psy, a to jest bardzo porządnie zrobiony akt prawny na poziomie europejskim, wynik analizy siedmiu projektów, na który wpływ wywarły najróżniejsze czynniki. Chyba w najmniejszej mierze SLD, które wtedy było przy władzy”. Konstytucja zawiera najważniejsze zasady państwa, takie jak trójpodział władzy, możliwość walki o swoje prawa, brak jednolitej władzy. To właśnie ta jednolita władza jest tematem numer jeden polityka PiS, Stanisława Piotrowicza. To ona zapewne marzy się posłowi, który odpowiada za zmiany w Trybunale Konstytucyjnym i reformę sądownictwa. Według profesora „To przecież komunizm wychodzi uszami”.

W swojej rozmowie z dziennikarzem TVN 24 pan profesor odniósł się również do planowanej przez PiS reformy Sądu Najwyższego. „Sądy można krytykować za przewlekłość, nie zawsze kulturalne zachowanie na sali sądowej, ale jeśli chodzi o właściwość orzeczeń i sprawiedliwość wyroków, to nie znam ani jednego przykładu badań na temat jakości orzecznictwa sądów”. Raptem 0,01 promila stanowią sprawy sądowe, co do których przeprowadzenia można mieć zastrzeżenia, jednak obecna władza stara się pokazać społeczeństwu, jak bardzo polskie sądownictwo jest złe. W ten sposób chce usprawiedliwić przejęcie sądów i ich „upolitycznienie”.

Tamara Olszewska

(Źródło: natemat.pl)

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MordazdradzieckakasandraMirandaMaciek123454321Ted Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

Dla PiSu autorytety to panna Krysia, minister ZERO i oczywiście sam Prezez. „Złogami” nie będą się przejmowali. Pewnie na dniach wytoczą proces dyscyplinarny Panu Profesorowi.

Maciek123454321
Maciek123454321

Czy wytrzymamy jeszcze dwa lata tego syfu? W dodatku może to być 6 lat, jeśli głupi suweren nie zmądrzeje. A może zmądrzeć dopiero, jak oberwie po kieszeni. Zwolennicy PiS będą za kilka lat stać w kolejce po mięso na kartki i psioczyć. Ale obecnych „elyt” to nie będzie dotyczyło. W kolejce czeka już zapewne ustawa o sklepach „za żółtymi firankami”. Na psioczących mam jedną odpowiedź, po której następuje koniec rozmowy – „było nie głosować na PiS.”

Miranda
Miranda

trolle na święta przygotowali na forum „-” czyli minusy. Oj muszą boleć gorzkie komentarze na temat „dobrej zmiany” !

kasandra
kasandra

Chylę czoła przed celną i prawdziwą oceną obecnego niszczenia demokracji przez kaczystów! Przeraża, że do pis-uarów nie trafiają żadne głosy rozsądku. Są zaślepieni i zaczadzeni bałwochwalczym uwielbieniem swego „guru z drabinki”, korzystającego z wszelkiej maści komuszych pachołków w jego otoczeniu i systematycznie niszczącego podstawy demokratycznego państwa! Niepokoi ich (tzn. kaczystów) niebywałe podobieństwo do początków ” brunatnego” nazizmu w latach międzywojennych, z wyraźnymi, ale też najgorszymi naleciałościami stalinizmu. Czarno to widzę, bo społeczeństwo powoli zaczyna się znięchęcać do sprzeciwy i przyzwyczaja się do status quo. Niektórym jest obojętne (bo np 500+ i na flaszkę jest kasa), albo innym cokraz mniej się… Czytaj więcej »

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Tak samo Hitler zatrul umysly niemcow bredniami o rasie aryjskiej i o krwiozerczych, winnych wszystkiemu zydach. Historia lubi sie powtarzac, tylko ze Niemcy odrobili lekcje a my niestety nie.