Awans od Ziobry za skazanie organizatorki Czarnego Protestu?

Ziobro apeluje do Gersdorf w sprawie KRS

Nowym wiceprezesem ds. karnych Sądu Okręgowego w Kielcach został właśnie Robert Dróżdż. Wcześniej był sędzią w tamtejszym sądzie rejonowym i kilka miesięcy temu skazał organizatorkę Czarnego Protestu. Pisaliśmy o tej głośnej sprawie w artykule „Grzywna za „Polkę Walczącą”.

Ze skompletowaniem obsady Sądu Okręgowego w Kielcach Zbigniew Ziobro miał spory kłopot. Doświadczeni sędziowie odmawiali. – „I to nie z powodów zdrowotnych. Bo według mojej wiedzy, kondycja zdrowotna naszych sędziów jest dobra” – powiedziała „Gazecie Wyborczej” Alina Bojara, była wiceprezes Sadu Okręgowego w Kielcach, odwołana przez Ziobrę.

To aluzja do słów nowego prezesa tego sądu Ryszarda Sadlika, który twierdził, że „przyczyny odmów są bardzo różne. W większości dotyczą życia osobistego, spraw zdrowotnych”. Wiceprezesami zostali więc sędziowie, którzy pracowali w sądach rejonowych – a jednym z nich jest właśnie Robert Dróżdż.

Dodajmy, że w ubiegłym tygodniu sędziowie z Kielc w specjalnej uchwale protestowali przeciw odwołaniu przez Ziobrę poprzedniego kierownictwa Sądu Okręgowego. Prezesi i wiceprezesi zostali usunięci bez słowa uzasadnienia.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
princeofwalesmagdalena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Upadek sądownictwa, upadek moralności, upadek Polski. Do tego doprowadził PIS przez 2 lata, ciekawe co nas czeka w następnych 2 latach. Jest jeszcze trochę urzędów które można upodlić i wyprać z moralności, zawłaszczyć, zniszczyć. Dopiero jak zniszczą wszystko i wszystkich osiągną cel. Tylko może im zabraknąć funduszy.

princeofwales
princeofwales

Nastał dla Polski czas smuty.
Niestety teraz do wszelakich urzędów dopuszczeni są ludzie pokroju miernot.
Realizując swoje cele zaczynają od mszczenia się na swoich oponentach.