Awans Suskiego. Lichocka staje w obronie krytykowanego kolegi

Awans Suskiego. Lichocka staje w obronie krytykowanego kolegi

Marek Suski z PiS został nowym szefem Rady Programowej Polskiego Radia. Upolitycznienie tego stanowiska spotkało się z krytyką przedstawicieli opozycji.

W obronie Suskiego, co akurat nie dziwi, stanęli jego koledzy, w tym posłanka PiS Joanna Lichocka, która twierdzi, że krytycy Suskiego robili wcześniej tak samo.

 

„Gdy PO miała większość w Sejmie, to dali na szefową Śledzińską-Katarasińską, bo wtedy oni mieli najwięcej szabel. A teraz z kolei jest nim Marek Suski z PiS, wiceprzewodniczący sejmowej komisji kultury, bardzo merytoryczny, mądry i pracowity polityk. Szczucie na niego to popis hipokryzji polityków PO. Oni nie mają żadnych propozycji programowych, więc ich jedynym narzędziem jest hejt. Każdego dnia zatruwają debatę publiczną” – powiedziała prawicowa polityczka.

Przywołana Iwona Śledzińska-Katarasińska, w rozmowie z WP, przyznała, że sytuacja z jej wyborem wcale nie przypomina tej z powołaniem Suskiego. Dlaczego?

 

„Nie, to nie jest ten sam mechanizm. Teraz przewodniczącym rady jest pan poseł Suski z PiS, a wiceprzewodniczącą pani wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, także z PiS. Kandydat opozycji na wiceprzewodniczącego, czyli dziennikarz Jan Ordyński, który nie jest ani politykiem, ani nie jest z KO, został przez PiS odrzucony. (…) Tymczasem za czasów mojego przewodniczenia Radzie Programowej TVP, w prezydium, jako wiceprzewodnicząca, zasiadała przedstawicielka PiS, czyli pani redaktor Bożena Walewska oraz redaktor Andrzej Krajewski, zgłoszony przez KRRiT, w ogóle niezwiązany politycznie z żadną opcją. My wtedy dopuszczaliśmy wielogłos. W radzie były też pani Anna Sobecka i pani Barbara Bubula, obie zgłoszone przez PiS, i zawsze miały prawo głosu” – oceniła.

Zostań patronem KODUJ24.PL

W opinii Śledzińskiej-Katarasińskiej wybór Suskiego nie jest dobrym posunięciem, gdyż „odpowiada mu, że media publiczne są mediami rządowymi”.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław
24 lutego 2021 20:08

„Taki dobry jak drugie, a może lepszy”- lekko zmieniony cytat z lektury (kiedyś, nie wiem jak dzisiaj). A z jakiej? Kto wie?

Ryszard
Ryszard
24 lutego 2021 20:16

Lichocka nie wie albo udaje, że nie wie, o co chodzi. A w istocie mniej chodzi o to, że troje pisowców (Suseł + dwoje zastępców) stoi na czele, ale przede wszystkim o to, że Suski to patentowany głupek, postawiony na czele ważnego organu. I tylko tyle, bo w sumie tzw. Polskiego Radia (publicznego) już mało kto słucha. Dołuje ciężko nie tylko Trójka ale i Jedynka. Że o radiowym odpowiedniku TVP INFO, czyli o Radiu24, nie wspomnę.

marian
marian
25 lutego 2021 08:10

Piękna obsada. Jedno głupsze od drugiego. i tak to się kręci, a my cymbały? a nasi reprezentanci?

Marek
Marek
25 lutego 2021 08:59

A słucha jeszcze ktoś Polskiego Radia? Tego niestety słuchać się nie daje. Gdybym słuchał to może i jakieś wrażenie by na mnie zrobił skład rady programowej. Czy przewodniczącym będzie Suski czy jakiś inny PiS-owski funkcjonariusz to i tak PR nie pomoże. Ogólnie to skład rady jest intelektualnie „bardzo mocny” i myślę że jej obrady to może być „niezły kabaret”