Awantura na wiecu urzędującego prezydenta! Ekolodzy zawiadomili policję

Awantura na wiecu urzędującego prezydenta! Ekolodzy zawiadomili policję

13 czerwca Duda odwiedził Opole, gdzie wygłosił przemówienie przed amfiteatrem. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zorganizował z tej okazji proekologiczną pikietę – uczestnicy demonstracji zostali zaatakowani przez agresywnych zwolenników PiS. Kilku młodych ludzi poszarpano, opluto i znieważono.

 

Fanatycy partii byli na tyle „odważni”, że uderzyli dziewczynę (!), która uczestniczyła w opolskim spotkaniu Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Pokrzywdzone osoby zdecydowały się zgłosić sprawę organom ścigania.

Przemoc, pogarda i akty nienawiści, z którymi się spotkaliśmy, muszą zostać wyjaśnione, a konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za tę sytuację wyciągnięte” – powiedział „Wyborczej” lider organizacji młodych ekologów z Opola.” „Sprawa jest poważna i tak też odpowiadamy tym wszystkim, którzy pisali do nas, że ‘skoro wam taką krzywdę zrobili dzieciaki, to zgłoście to na policję’” – podsumował.

 

Funkcjonariusze policji rozpoczęli już poszukiwania sprawców politycznej przemocy. Decyzja o przekazaniu sprawy w ręce prokuratury jeszcze nie zapadła.

Zgłoszenie od jednego z uczestników Młodzieżowego Strajku Klimatycznego dotyczy gróźb karalnych w kierunku zgłaszającego, przez mężczyznę uczestniczącego w tym wiecu” – powiedział podkom. Brandys z opolskiej policji.

Do incydentów doszło też podczas pikiet Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Krakowie i Białymstoku. W drugim z miast, rozwścieczony fan Dudy, dopuścił się nawet napaści seksualnej i molestowania młodej dziewczynki z ekologicznej grupy. Prymitywny mężczyzna miał jej zerwać koszulkę i stanik, by publicznie ją obnażyć. Inny ze zwolenników PiS oferował natomiast, aby młodziutkie nastolatki uprawiały z nim seks oralny. Sprawca został zidentyfikowany przez internautów.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
24 czerwca 2020 08:20

To są słuszne, partyjne wybryki więc sprawcom nic nie grozi.

smętek
smętek
24 czerwca 2020 19:53
Reply to  Zbyszek

Takie wybryki to pryszcz. Wszystkie przekręty i zawłaszczanie naszych pieniędzy na potrzeby „wadzy” też uchodzą bezkarnie. Tak działa dyktatura.