Awantura o Rydzyka w telewizji. „To nie jest mój ojciec!”

Awantura o Rydzyka w telewizji. „To nie jest mój ojciec!”

W czasie programu „Debata Dnia” w Polsacie doszło do spięcia pomiędzy posłem Lewicy Andrzejem Rozenkiem a poseł Zjednoczonej Prawicy Anną Milczanowską. Tłem sporu była rozmowa o projekcie PiS ws. zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

 

Rozenek przekonywał rozmówców, że na przeszkodzie w realizacji tego pomysłu stoi o. Tadeusz Rydzyk. „Moment jest bardzo sprzyjający, dlatego że Jarosław Kaczyński nie potrzebuje wsparcia pana dyrektora Rydzyka. Nie ma w tej chwili wyborów, nie potrzebuje tej tuby propagandowej, aby mobilizowała jego elektorat, więc może zagrać tutaj „va banque”, a wiemy przecież, że po jakimś czasie dosypie się z jakiegoś ministerstwa parędziesiąt milionów złotych i pan Rydzyk także będzie usatysfakcjonowany (…). Największym szkodnikiem jest Rydzyk w tej sprawie. Przecież to jest człowiek, który po prostu robi rzeczy niebywałe” – stwierdził polityk.

W tym momencie do Rozenka zwróciła się posłanka PiS Milczanowska: „Ja bym chciała prosić pana posła, jeżeli już mówi o ojcu dyrektorze, żeby mówił ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk” – stwierdziła.

 

Ale to nie jest mój ojciec. To jest dla mnie pan dyrektor, a nie żaden ojciec. Jestem osobą niewierzącą i mogę mówić jak chcę” – odpowiedział jej Rozenek.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Stwierdzenie Rozenka oburzyło Milczanowską, która uznała, że obraża on Rydzyka. Lewicowiec bezskutecznie próbował się jej wytłumaczyć, ale niewiele to dało…. Zakończył więc dyskusją słowami: „albo mamy świeckie państwo, albo wyznaniowe”.

Ojciec Rydzyk jest zaciętym zwolennikiem hodowli futerkowej i wrogiem ekologów. Wielokrotnie utożsamiał on ochronę zwierząt z „marksizmem” i „lewactwem”. Wśród sponsorów jego mediów znajdują się zresztą przedsiębiorcy parający się hodowlą.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
10 września 2020 07:55

Czy to ta p. Milczanowska ? No i proszę nawet Antoni 'smoleński” nie mógł się powstrzymać ' kryształ w morde lepszy”

mat99
mat99
10 września 2020 08:05

„Nikogo na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie” (Mt 23,9).

Maria
Maria
10 września 2020 21:01
Reply to  mat99

Przecież ONI nie mają nic wspólnego z Ojcem w niebiosach. Ich bogiem mamona

mrook
mrook
10 września 2020 09:33

Politykom PiSu niezbędna jest taka menda ( parawan ) za którym mogli by się ” bezpiecznie ” panoszyć .

Maria
Maria
10 września 2020 20:58

Ojcem p. Rozenka z ca łą pewnością nie jest. Natomiast jestem niemal pewna pewna, że jest ojcem (nie tylko duchowym) sporej gromady obecnie rządzących. Wystarczy popatrzeć na bezmyślne oblicza. Oraz posłuchać jaki jad sączą.

PS. Jest takie przysłowie: „Jakie drzewo, taki klin, jaki ojciec taki syn”

ewa
ewa
10 września 2020 22:19

Przecież Chrystus Pan powiedział: „Nikogo na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie” (Mt 23,9).

marian
marian
11 września 2020 07:16

Ja myślę, ze on jest ojcem Czarnka

HENRYK
HENRYK
11 września 2020 10:55

MOŻE TEN POPAPRANIE JEST OJCEM ALE KOGO TO OBCHODZI ILE MA DZIECI . POZA ON KOCHA „STARE KOBIETY” WIĘC O DZIECI RACZEJ TRUDNO. RYDZYK TO CWANIAK , KTÓRY KOCHA SZMAL I POPEŁNI KAŻDE DRAŃSTWO, KAŻDĄ PODŁOŚĆ DLA PIENIĘDZY – NIE ZASŁUGUJE NA SZACUNEK .