Awantura w Polsat News. Poszło na ostro: „Powinien pan dostać w twarz”

Minister Ozdoba atakuje posłankę KO Joannę Scheuring-Wielgus

W programie Polsat News „Na ostro” poszło faktycznie na ostro, a biorący w nim udział Andrzej Rozenek z SLD i Jacek Ozdoba z PiS „nie przebierali w słowach”.

 

Poszło o SLDowski projekt ustawy, która miałaby cofnąć rozwiązanie zawarte w tzw. ustawie dezubekizacyjnej. Projekt mówi o powrocie do przelicznika 2,6 za każdy rok służby byłych funkcjonariuszy zarówno przed, jak i po 1989 r.

Ustawa, o której mówimy nie zabrała emerytur nawet mordercom księdza Jerzego Popiełuszki. Za to zabrała emerytury wdowom, funkcjonariuszom ABW, SWW, UOP, straży granicznej i wielu innych służb, które po 1990 roku godnie i w sposób rzetelny i uczciwy pilnowały porządku w Rzeczypospolitej” – przekonywał Rozenek.

 

Innych argumentów użył Ozdoba, który wypalił wprost: „Nie widzę powodu, dlaczego osoba, która pracowała uczciwie w wolnej Polsce, np. bibliotekarka, ma mieć emeryturę niższą niż ludzie związani z tamtym systemem. To nie jest żadne odebranie, tylko wyrównanie do odpowiedniego poziomu świadczeń emerytalnych” – dodał, a później już było tylko gorzej.

Na argument Rozenka, że w latach 1992-1995 minister spraw wewnętrznych Andrzej Milczanowski obiecał tym ludziom, iż będą dostawać takie same emerytury jak każdy inny funkcjonariusz, Ozdoba stwierdził: „Wie pan ile komuniści obiecali i nie dotrzymali słowa? Wie pan, co to jest sprawiedliwość społeczna? Osoba, która służyła przed 1989 r. i waliła komuś rano w drzwi, wyprowadzała górników, członków „Solidarności”, bili wszystkich na komisariacie. Dla pana sprawiedliwością jest, że kata się wynagradza, czy to ofiara powinna mieć lepiej?” – pytał polityka SLD Ozdoba.

„Jakiego kata? Obraża pan 50 tys. osób objętych tą ustawą. Obraża pan generała Gromosława Czempińskiego nazywając go katem, niech się pan uspokoi” – radził Ozdobie polityk SLD.

A na zastrzeżenia Ozdoby, że mówi o wszystkich politykach Rozenek zareagował właśnie na ostro: „Jeżeli pan powiedział rzeczywiście o gen. Czempińskim „kat”, to powinien pan dostać w twarz za to”.

Na niewiele się zdało tłumaczenie polityka PiS, że nie powiedział czegoś takiego, bo głównie chodziło mu ogólną zasadę, że nie nagradza się kata. Niesmak niestety pozostał.

/p/

Źródło: Fakt

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
antyuzurpator
antyuzurpator
11 grudnia 2019 12:03

To może jeszcze odbiorą emerytury takim na przykład kolejarzom? Też chodzą w mundurach, a w stanie wojennym byli zmilitaryzowani (tzn. obowiązywały ich specjalne regulaminy — kto wie, jakie bezeceństwa robili, bo albo zmuszały ich do tego owe przepisy, albo bo „ja tylko wykonywałem rozkazy”.)
Te chłoptasie od jakiego, różne ozdóbki, kanciaki, wośki, kaleki, idą w zaparte i łżą, bredzą, za nic mając logiczne i oparte na obowiązującym prawie kontrargumenty (a w zasadzie — argumenty, bo sami oni nie mają żadnych argumentów, przeciwko którym można by wysunąć „kontr”). Gdyby, jako jedyny docierający do nich „argument”, dostawali po „mordach zdradzieckich” przy każdym kłamstwie, to opuchlizna nigdy by im nie schodziła.

—-
Czy wam też od pewnego czasu strony koduj24 potwornie mulą, niczym żółw w zimowym śnie — aż do całkowitego zawieszenia komputera i konieczności twardego resetu?

Jantar
Jantar
11 grudnia 2019 13:32
Reply to  antyuzurpator

Przecież pisiorstwo chce odebrać emerytury każdemu, kto „pracował dla zdrajców i komunistów przed 1990 r.” i nazywają to sprawiedliwością społeczną.

PS. Apropo stron. Tak, mam to samo. Regularnie co jakiś czas mam komunikat o braku pamięci i wszystko się zatrzaskuje. Spróbuj wyczyścić ciasteczka i dane stron w przeglądarkach (Google Chrome, Avast Browser, Fox, ewentualnie inne) – powinno pomóc. U mnie pomaga, ale co jakiś czas trzeba to powtarzać.

antyuzurpator
antyuzurpator
12 grudnia 2019 13:15
Reply to  Jantar

Ja oczywiście dokładnie wiem, od kiedy zaczęło się mulenie, co jest tego przyczyną i jak można próbować zlikwidować ten efekt (siedzę w „komputrach” dłużej, niż istnieją pecety). Mam w zwyczaju otwierać artykuły z dwóch-trzech dni i trzymać je otwarte w osobnych zakładkach, każdy dzień w osobnym oknie. Nie wyłączam komputera, tylko go usypiam i dzięki temu np. następnego dnia mogę szybko sprawdzić, czy pod danym artykułem pojawił się nowy komentarz (zmiana stanu licznika komentarzy po odświeżeniu strony). Gdybym otwierał je pojedynczo i po przeczytaniu zamykał, mulenia pewnie by nie było. Niestety, zarządzający stroną kilka tygodni temu zrobili pewną zmianę, która powoduje potworne pożeranie pamięci RAM. Chciałem swoim pytaniem trochę wysondować sytuację, póki tu jeszcze mogę na ten temat pisać (wiadomo, o co chodzi).

BGmble
BGmble
11 grudnia 2019 12:51

Ozdoba wypalił wprost: „Nie widzę powodu, dlaczego osoba, która pracowała uczciwie w wolnej Polsce, np. bibliotekarka, ma mieć emeryturę niższą niż ludzie związani z tamtym systemem.”

Super, czekam kiedy Ozdoba publicznie przeprosi za swoich rodzicow komuchow, wychowanych w komunizmie, komunistycznych przedszkolach i uczonych w komunistycznych szkolach. Jakby nie bylo byli „zwiazani z tamtym systemem”… (jak wszyscy urodzeni przed 1989)

Jako dziecko postkomunistyczne rodzicow-komuchow powinien codziennie publicznie przepraszac i blagac o zmilowanie.


(ironia zdecydowanie wystapila)

Darka
Darka
11 grudnia 2019 12:57

Ten „radny” Jacek Ozdoba, był już w poprzednim rozdaniu gościem wielu audycji w Polsacie. Myślałam, że po „zasłużeniu się” i zostaniu posłem, poglądy byłego radnego jakoś złagodnieją. Niestety, myślenie p.Ozdobę nadal boli i stara się go nie używać. Poglądy ma iście stalinowskie, preferując odpowiedzialność zbiorową. „Idąc ” tropem „myślenia” p.Ozdoby, to po utracie władzy przez pis, on także osobiście będzie musiał zostać ukarany obcięciem pensji, przyszłej emerytury, uposażeń poselskich itp. za bezeceństwa, które wyprawia dzisiejsza władza. Ten facet nic nie rozumie i klepie co mu każą z „dokładką” od siebie. To co, podczas PRL miało nie być milicjantów, łapiących pospolitych złodziei i morderców. Obniżeniem emerytur zostały objęte pielęgniarki pracujące w szpitalach MSW, bibliotekarki, wszyscy pracownicy cywilni zatrudnieni w tej instytucji. I oni wg Jacka Ozdoby walili kolbami w drzwi w stanie wojennym……Takich mamy posłów-osłów. Posłusznych bezmózgowców.

Ryszard
Ryszard
11 grudnia 2019 13:28

Ozdoba to prymitywny demagog, powołującym się na jakąś abstrakcyjną „sprawiedliwość społeczną”, która zdaje się jest pojęciem wyjętym z notatnika agitatora. Nie wie, bidny mózgowo osobnik, że umów, które zawiera państwo, należy dotrzymywać, Inaczej będzie to państwo bolszewickie albo totalitarne. Cokolwiek sądzić o SB-kach, ludzie ci wykonywali legalną pracę (tajne służby są w każdym państwie), w legalnym państwie i wypracowali legalne emerytury. O WOP-owcach, żołnierzach WSW itd, pracownikach cywilnych nawet nie warto wspominać. Karać natomiast i to z całą konsekwencją przestępców zatrudnionych w tych instytucjach.

Dociekliwy
Dociekliwy
11 grudnia 2019 15:26
Reply to  Ryszard

Młody on jest i niedouczony. Może pójdzie do Jakiego doktora, żeby mu wytłumaczył co to „pacta sunt servanda”.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
12 grudnia 2019 00:00
Reply to  Ryszard

Prawdziwa ozdoba dworu Jarozbawa I.

ewa
ewa
11 grudnia 2019 16:45

to, że w głowie Ozdoby hula wiatr a nie rozum to wiedziałam ale nie wiedziałam, że to juz huragan

Grzegorz
Grzegorz
11 grudnia 2019 19:33

A co z Piotrem Dudą? Gdzie służył podczas stanu wojennego?

Ryszard
Ryszard
11 grudnia 2019 21:29
Reply to  Grzegorz

Nie cierpię tego tępokrawędziastego osobnika, ale powiedzmy uczciwie: nie był w ZOMO, ale odbywał zasadniczą służbę wojskową (wówczas obowiązkową) w czarnych beretach (komandosi) i trafiło mu pacyfikować gmach TVP. Rozkaz wykonał. Mógł odmówić, ale tego nie zrobił. Ewentualne konsekwencje – co najmniej kilka lat odsiadki.

Mariusz
Mariusz
11 grudnia 2019 21:08

Samuel Pereira ,chłopaku z TVP aparatczyku Pis poczytaj historie najnowszą polski Generał Czępiński zrobił dla Polski tyle że zapisze się na zawsze w histori Polski a ty chłopaczku nie długo znikniesz ,jak można być takim hu..em żeby nie docenić ludzi którzy narażali życie dla Polski kiedy sikałeś w pieluchy pod żadnym względem nie dorastasz im do pięt .To jest chore w naszym kraju że miernoty z nadania wypowiadają się o ludziach którzy mieli jaja i zrobili tyle dla kraju

misiek
misiek
12 grudnia 2019 14:44

piSSowiec powinien dostać kopa w ryja