Awantura w Sejmie. Poseł Szczerba oskarża min. Szumowskiego a marszałek Witek wyłącza mu mikrofon.

Posłowie wybierali członków komisji do spraw pedofilii. Marszałek Witek nie mogła powstrzymać się od śmiechu

Trzeba przyznać, że dzień bez awantury w Sejmie to dzień stracony. Zaczęło się od posła PO, Michała Szczerby, który odniósł się do powiązań ministra zdrowia i zwrócił uwagę na fakt,, że  „podczas 30 lat wolnej Polski nigdy nie było tak gigantycznego konfliktu interesów na szczytach władzy. Nadzorowane przez niego rządowe agendy przyznawały i przyznają setki milionów złotych rodzinnym spółkom. Łukasz Szumowski jest twórcą nowego modelu biznesowego: nadzorcy, decydenta i beneficjenta”.

 

Szczerba nie ukrywał, że „chcemy debaty o uczciwości i przejrzystości o jawności, również majątków polityków” i planował złożyć wniosek formalny, ale…marszałek Witek wyłączyła mu mikrofon.

W obronie Szumowskiego stanął minister Gliński. Przekonywał, że wszystko, co zarzuca się ministrowi to nikczemne kłamstwa, bo nie nadzorował on żadnej z agencji, a poza tym „procedury w tych agencjach są transparentne, uczciwe, dostępne dla każdego”. Jego wypowiedź była wielokrotnie przerywana  i pani marszałek miała ogromne problemy, by zapanować nad sytuacją.

 

Ostatecznie Gliński zszedł z mównicy, a Witek uznała, że to, co robią posłowie opozycji jest „karygodne”.

No cóż, jak mówi stare przysłowie, „kto sieje wiatr, ten zbiera burze” i wyraźnie było to widać dzisiaj na sali posiedzeń. Wiadomo, kto sprowadził polska politykę do takiego poziomu, więc nie rozumiem, skąd to zdziwienie, oburzenie i  wręcz szok.

Tamara Olszewska

(Źródło:wp.pl)

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
marianRafał PMaciek123454321ZbyszekWłodzimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Włodzimierz
Włodzimierz

Posłowie opozycji powinni przynosić do sejmu megafony na okoliczność wyłączania mikrofonu!

Zbyszek
Zbyszek

A nie mógł jemu Tusk tych grantow przyznać? I wszystko bylo by normalnie, wina Tuska.

Maciek123454321
Maciek123454321

Zasłona spadła. Widzimy już teraz chyba wszyscy, co reprezentują sobą nasi „władcy”. Buta, chamstwo, pazerność, już właściwie niczym nie skrywane. „Bo nam się należy!” Naprawdę przykro to mówić, ale gardzę osobami, które głosują na PiS. Od dłuższego czasu nie ukrywam swoich przekonań, wyrażam je głośno. Nie kryję ich nie tylko przed znajomymi, ale również w miejscach publicznych, kiedy tylko mam okazję. Nabieram coraz większego przekonania, że Szmaciarz przerżnie te wybory koncertowo. A potem niech się rozleci cała ta niby zjednoczona prawica. Wspólnota Złodziejskich interesów. Nie byłoby wcale od rzeczy zapakować tę zgraję do obór w Janowie Podlaskim, niech się taplają… Czytaj więcej »

Rafał P
Rafał P

Ta małpa jest równie wredna jak jej poprzednik badylarz.

marian
marian

To, że jakieś procedury są transparentne nie oznacza wcale, że postępowanie władzy jest uczciwe.. Pan Gliński mówi wprost – przecież możecie sobie popatrzeć jak was robimy w balona – I co nam zrobicie?