Awaria w „Czajce” to wynik sabotażu? Złożono zawiadomienie do prokuratury

Awaria w "Czajce" to wynik sabotażu? Złożono zawiadomienie do prokuratury

Dziennikarze RMF FM dotarli do zawiadomienia jakie warszawskie MPWiK złożyło w prokuraturze. Składający zawiadomienie przypuszczają, że do awarii w oczyszczalni ścieków „Czajka” mogło dojść na skutek „sabotażu lub innego działania o charakterze terrorystycznym” – czytamy na rmf24.pl.

 

Powyższe przypuszczenie bierze się między innymi stąd, że na dzień przed awarią instalacja została skontrolowana a wynik tej kontroli nie budził żadnych zastrzeżeń. Pismo kierowane do prokuratury Praga-Warszawa nosi datę 29 sierpnia i jest podpisane przez zarząd MPWiK.

„Biorąc pod uwagę fakt, że w dniu wczorajszym tj. 28 sierpnia 2020 roku zakończył się przegląd eksploatacyjny układu przesyłowego przeprowadzony przez specjalistów – w tym naukowców Politechniki Warszawskiej, przy udziale wykonawcy oraz pracowników spółki, który potwierdził szczelność rurociągów, w najwyższy stopniu podejrzane jest jego dzisiejsze rozszczelnienie”.

 

Konkludując autorzy cytowanego zawiadomienia stwierdzają: ”W świetle powyższych faktów i doświadczenia życiowego zachodzi uzasadnione podejrzenie, że jedną z możliwości, która mogła doprowadzić do awarii jest sabotaż lub inne działanie o charakterze terrorystycznym. W związku z powyższym wnosimy o natychmiastowe rozpoczęcie czynności wyjaśniających zdarzenie, zmierzające do zweryfikowania, czy do powyższej awarii nie doszło w wyniku przestępstwa”

Zostań patronem KODUJ24.PL

Będziemy przyglądali się losom tego wniosku i oczekiwali na wyniki prokuratorskiego śledztwa.

Przypominamy, że: „Stołeczny urząd miasta uspokaja mieszkańców, że awaria nie ma wpływu na jakość wody w kranach – można swobodnie z niej korzystać”.

/as/

Źródło:rmf24.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
1 września 2020 12:40

Faktem jest, że te awarie występują w kluczowych dla PiS terminach. Przypadek ???