„Bądźmy odpowiedzialni społecznie” – apeluje Polska Izba Handlu

Niedzielne straty

Nie ryzykujmy utraty zdrowia innych przez nieodpowiedzialne zachowania. Pracownicy sklepów przez wiele godzin codziennie narażają swoje zdrowie, przebywając w miejscu, gdzie przewijają się setki ludzi.

 

Uszanujmy ich pracę i zakładajmy maseczkę przed wejściem do sklepu” – z takim apelem zwraca się Polska Izba Handlu. Organizacja zachęca do odpowiedzialnego zachowania i bezwzględnego przestrzegania nakazu noszenia maseczek we wszystkich sklepach i punktach usługowych.

Autorzy apelu proszą również, aby nie wykorzystywać nadmiernie argumentu o przeciwskazaniach medycznych i korzystać z tego w naprawdę uzasadnionych przypadkach.

 

PIH zapewnia klientów, że wszystkie sieci handlowe nie tylko stosują odgórne zalecenia, ale „wdrażają też z własnej inicjatywy dodatkowe środki ostrożności, wyprzedzając i rozszerzając przyjęte rozwiązania prawne dotyczące epidemii.”

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Komunikat przypomina, że personel sklepów może odmówić obsługi klientowi, który nie ma maseczki, a nawet wezwać policję, która ukarze taką osobę.

wb

Źródło: rmf24.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olanna
olanna
3 sierpnia 2020 15:40

Właśnie wróciłam ze sklepu Pepco. Pani ekspedientka, za szybą pleksi minimalistycznych rozmiarów – bez maseczki i rękawiczek. Na moje pytanie „dlaczego nie nosi maseczki” oznajmiła, że ma szybę i nie musi….ton Pani kiedy wyraziłam powątpiewanie w skuteczności takiego działania, był coraz bardziej obronno – agresywny.
Przyszłam z reklamacją, więc trza było kierowniczkę z zaplecza. Najpierw wychynęła inna Pani z obsługi i przedefilowała całą długość sklepu z maseczką w ręce. Założyła, kiedy znalazła się….za szybą. Po kilku minutach oczekiwania przydreptała kierowniczka. Ta z kolei z maseczką pod nosem. Wszystko to działo się na tle dużej tablicy informacyjnej o konieczności noszenia w sklepie maseczek i zachowania obostrzeń sanitarnych.
Dodam, że w moim mieście, do niedawna bezpiecznym, z liczbą osób na kwarantannie z powodów śledztwa epidemiologicznego wynosiła „0”. W dniu dzisiejszym z tychże powodów wynosi 360 z powodu objawienia się poważnego ogniska, trudnego do ogarnięcia i prześledzenia.
Co Wy na to…?