Bajdurzenie premiera Morawieckiego w Świdnicy

Bajdurzenie premiera Morawieckiego w Świdnicy

Ech, ci politycy PiS, którzy w trakcie spotkań z narodem, w ramach swojej kampanii wyborczej, często plotą trzy po trzy, przemilczając fakty, przekłamując rzeczywistość i święcie wierząc w każdą bajkę, którą sprzedają wyborcom. Premier Mateusz Morawiecki idealnie wpisuje się w ten właśnie nurt, co pokazał również na swoim spotkaniu z mieszkańcami w Świdnicy na Dolnym Śląsku.

 

Z żarem w głosie opowiadał o dokonaniach swoich i kolegi, Ireneusza Zyska w walce o wolność w czasach PRL, wytykając jednocześnie, że na listach wyborczych SLD są ludzie z innej półki i pyta „Gdzie oni byli w latach 80.?”. Zupełnie zapomniał, że przecież w szeregach jego partii jest Stanisław Piotrowicz, prokurator PRL, odznaczony w 1984 r. Brązowym Krzyżem Zasługi czy też były minister budownictwa w rządzie Kaczyńskiego, Andrzej Aumiller, który do 1990 r. był członkiem PZPR.

Nie omieszkał też odnieść się do incydentu, który miał miejsce w Świdnicy kilka dni temu. Cztery nietrzeźwe osoby zakłóciły mszę, rozwijając tęczową flagę i krzycząc „Bóg Honor Ojczyzna”. „Nie wolno dopuszczać do bezczeszczenia naszej wiary. Będziemy bronić naszej wiary. Polskość to solidarność, polskość to wierność ideałom i polskość to wolność” mówił z pasją podkreślając jednocześnie dobitnie, że kto jak kto, ale to właśnie jego partia reprezentuje najlepiej te wartości.   

 

Starał się również zminimalizować znaczenie afer, które w ostatnich miesiącach zatrzęsły opinią publiczną, mówiąc, że „potykamy się, popełniamy błędy, jak każdy człowiek. Ale potrafimy się uderzyć w pierś. Nasze błędy czasami są małe, malutkie”, ale za to „na ich (PO-PSL – red.) błędach tracił cały naród polski, traciła Polska, dlatego rozwijaliśmy się wolniej”.  Nie ma co! Nazwać te afery malutkimi błędami to rzeczywiście oznaka braku umiejętności oceny rzeczywistości albo ogromna buta, arogancja i objaw lekceważenia obywateli.

Jak słusznie zauważył jeden z internautów „(…) Ci ludzie naprawdę mają innych ludzi za idiotów. Miał rację pan Blumsztajn gdy mówił, że od czasu PZPR nie było drugiej tak zdemoralizowanej ekipy”.

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Rafał PZbyszekWaldemarHerodAntypisMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BGmble
BGmble

Kilka przykładów afer, które w normalnych warunkach wywróciłyby obóz władzy do góry nogami, a w naszej wykrzywionej, absurdalnej rzeczywistości rodem z Polski Ludowej, są uznawane za “zamoknięte kapiszony”: – sprawa korupcji na szczytach Komisji Nadzoru Finansowego – prokuratura niby postawiła zarzuty Markowi Chrzanowskiemu za wymuszanie 40 milionów haraczu (“albo przejmiemy bank za złotówkę”), ale raczej wątpliwe jest byśmy doczekali skierowania aktu oskarżenia do sądu zanim PiS ostatecznie te sądy przejmie – afera w PCK, gdzie główny świadek wprost mówi: “(…) przekazywałem politykom PiS pieniądze (z fikcyjnych faktur) w kopertach. Ci wykorzystywali je na kampanię wyborczą”. Sprawa niby w prokuraturze, ale… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

„Ale jaja, to ludzie są tak głupi, że w to wierzą” ? To fragment taśmy prawdy z Morawieckim.

Marek
Marek

Ja po 4 latach się do bajdurzenia przyzwyczaiłem. Bajdurzy Morawiecki, Kaczyński, Szydło…….. A najważniejsze jest umieć odróżnić prawdę od propagandy, czego niestety nie potrafi zrobić aż 40% moich współobywateli. Niestety zderzenie z prawdą bywa bolesne, raz już z prawdą o stanie Polski i polskiej gospodarki się zderzyliśmy. Było to ciężkie zderzenie a mieliśmy tylko 24 mld USD długu Dziś mamy już przekroczony 1 bilion zł a ukryty ma ponad 4 biliony . Przerażające jest tempo wzrostu długu , które od stycznia do marca wynosiło 232 mln zł dziennie. Ale o tym Morawiecki ani Kaczyński mówić nie będą bo to przecież… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Pani Tamaro, rzecz nie lezy w tym, co pier……….li Mateuszek (przepraszam, inaczej tego nazwać nie umiem), on przecież przemawia tylko do zakutego betonu. Znam tych ludzi, ich niechęć do jakiejkolwiek dyskusji, szalony poziom agresji (przy rozdawaniu ulotek na bazarze pewien gość z kolejki do straganu musiał mi pomóc uspokoić takiego bardziej agresywnego), Zakuty beton – to ludzie straceni. Ważne jest, aby dzisiaj ZMOBILIZOWAĆ tą milczącą większość, wykorzystać naszą narodową przywarę narzekania na wszystko i na nic. Jeżeli im się nie podoba, niech głosują na kogokolwiek bądź – na PO-KO, Lewicę, a jak zupełnie nie wiedzą, na kogo, to na PSL-Kukiz’15,… Czytaj więcej »

HerodAntypis
HerodAntypis

Posłuchajmy Mickiewicza. ” Plwajmy na tę skorupę a zstąpmy do głębi” Je. ć ten beton!

Zwinka
Zwinka

Cały czas to mówię, no, może bardziej oględnie. Ważna jedt FREKWENCJA.!!!

Waldemar
Waldemar

Odpowiedzią na długą listę afer PiS i skorumpowanie aktualnej władzy jest tytuł trafiającej w punkt analizy postaw wyborców PiS: ” Polityczny cynizm Polaków”. Zarazem jest to wisząca nad głowami żołnierzy prezesa groźba: „Koniec kasy, koniec poparcia”.

Zbyszek
Zbyszek

No tak. Mają Polaków za idiotów. Czy bardzo się mylą?

Rafał P
Rafał P

Przecież Kaczafi ujawnił, jak to analizowali elektorat w poszczególnych okręgach wyborczych. W oparciu o taką analizę wiedzą, gdzie już mają wystarczającą ilość idiotów, a koncentrują się na tych okręgach, gdzie jeszcze nie mieli wystarczającej ilości baranów. A „totalna opozycja” przez ostatnie 4 lata praktycznie nic nie robiła w tym kierunku.

Zwinka
Zwinka

Nie. To trafna ocena. Niestety.