Balazs:  „Nie ma szans, żeby Ziobro mógł się ułożyć z Kaczyńskim”

Balazs:  „Nie ma szans, żeby Ziobro mógł się ułożyć z Kaczyńskim”

Artur Balazs, były polityk Unii Demokratycznej i prawicowych ludowców, udzielił obszernego wywiadu red. Michałowi Kolonko z „Rzeczpospolitej”. Mówił w nim m.in. na temat obecnych relacji na linii Zbigniew Ziobro-Jarosław Kaczyński.

 

„Zjednoczona Prawica weszła w duży wiraż i pytanie, czy z niego wyjdzie. Nastąpiła wewnętrzna polaryzacja i trzy podmioty, tworzące koalicję, wypowiedziały swoje polityczne credo. Najtrudniejsza sytuacja jest w relacjach między PiS-em a Solidarną Polską. W dzisiejszej formule jest ona nie do naprawienia. Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej po stronie Solidarnej Polski zapadły mentalne decyzje o własnej tożsamości politycznej. Ten kalendarz nie został jeszcze uruchomiony, ale w mojej ocenie nie ma szans, żeby Zbigniew Ziobro mógł się ułożyć z Jarosławem Kaczyńskim w sytuacji, gdy ten pierwszy w sprawie funduszu odbudowy mówi, że była to zdrada polskich interesów” – zauważył weteran centroprawicy.

„Tak jasna deklaracja wskazuje na to, że Ziobro swoją przyszłość lokuje zupełnie inaczej. Mam też poczucie, że nie będzie akceptacji i zgody, by stał się następcą Kaczyńskiego, a tylko taka wersja by go potencjalnie interesowała. To przesądza, że mało prawdopodobna jest sytuacja budowy wspólnych list w przyszłych wyborach, a więc Ziobro musi wybrać moment, na pewno dla siebie najbardziej dogodny, na pożegnanie się ze ZP i budowę własnego obozu politycznego” – dodał.

 

Ostatecznym terminem rozstania się obu sił mogą być wybory w Rzeszowie, gdzie rywalizują ze sobą kandydaci popierani przez PiS i przez Ziobrę.

Rozmówca Kolonki odniósł się też do standardów reprezentowanych przez PiS. Według niego politycy tego ugrupowania są gorsi w swoich działaniach niż PO.

„Otoczenie J. Kaczyńskiego (nie mam na myśli jego samego) niestety okazało się w wielu przypadkach bardziej pazerne i bezczelne, niż to, co robiła Platforma. Myślę, że wielu ludzi takich jak ja, którzy wtedy z dystansem, niechęcią i pretensjami patrzyli na PO, dzisiaj uważa, że PiS poszedł w tym jeszcze dużo dalej” – powiedział.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Czy prognoza Balazsa się sprawdzi i Ziobro stworzy własny obóz polityczny?

/nt/

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments