Bałwanek terrorysta na pl. Piłsudskiego

Bałwanek terrorysta na pl. Piłsudskiego

12 stycznia pojawił się  na Facebooku, na profilu „Cień mgły: oddolne wsparcie Strajku Kobiet” ciekawy  filmik.

Widać na nim dwie kobiety, które podeszły do pomnika smoleńskiego na pl. Piłsudskiego i postawiły przed nim małego bałwanka w kształcie kaczuszki z czerwoną błyskawicą.

Bałwanko-kaczuszka wzbudziła zainteresowanie policjantów, którzy zażądali usunięcia go sprzed pomnika.

Powód? Zagrożenie terrorystyczne, bo licho wie, co się znajduje w tej śniegowej zabaweczce.

Pada propozycja, by postawić go w innym miejscu, co zastanawia jedną z kobiet, która nie bardzo rozumie: „Tam mogą być zagrożenia terrorystyczne, a tutaj nie?”.

Sprawa okazała się na tyle ważna, że głos w niej zabrał podkomisarz Rafał Retmaniak z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji.

Wprawdzie trudno mu się do niej odnieść, bo na nagraniu nie widać, czy to faktycznie policjant zareagował na bałwanko-kaczuszkę, ale „można natomiast rozpoznać, gdzie ta sytuacja miała miejsce. To pomnik na Placu Piłsudskiego. W tym miejscu upamiętniona została tragiczna śmierć wielu osób reprezentujących różne środowiska. Osób, które zginęły w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Wydaje się, że pewne zachowania, celowo naruszające powagę tego miejsca nie powinny się zdarzać przede wszystkim ze względów etycznych”.

Hm, zastanawiam się, czy faktycznie, gdy tyle bałwanów nas otacza, ten dodatkowy, malutki i słodki rzeczywiście jest aż takim zagrożeniem dla funkcjonowania państwa?

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
18 stycznia 2021 14:07

DLACZEGO PISOWSKIE BAŁWANY NIE TOPNIEJĄ?!

Marek
Marek
18 stycznia 2021 16:54
Reply to  Zbyszek

Bo polskie bałwany nie topnieją nigdy. Bo Polacy to naród debili od urodzenia warunkowanych do poddaństwa. Dotychczas dzięki polskiej kłótliwości jakoś udawało się istnieć, ale to się skończyło. Trafiono na podatny grunt w odpowiednim szczęśliwym momencie. Wykorzystano rezerwy państwa do kupienia głosów i dalej idzie.
Mało kto dziś pamięta jakim wynikiem pis zyskał władzę, i żaden pisuarny troll nie odważy się na powiedzenie, że to było demokratyczne i, że to była większość.

Marek
Marek
18 stycznia 2021 16:55

Na próżno szukać wrażliwości u troglodytów – skąd niby mają wiedzieć, że takie bzdety pod pomnikiem upamiętniającym śmierć wielu osób w katastrofie są czymś niewłaściwym?

Marek
Marek
18 stycznia 2021 17:44
Reply to  Marek

Na próżno szukać wrażliwości u troglodytów wierzących w święty zarodek, zamach smoleński, kaczyńskiego, faszystów, bandytów wyklętych i inne tego typu bzdury. Dla nich kiczowaty pomnik to miejsce kultu. Ich nie razi taniec nad trumnami uprawiany przez kaczyńskeigo od 10ciu lat. Ich nie rażą ludzkie tragedie do których swoja ideologia się przyczyniają, ich nie razi niewolnictwo, malwersacje uch polityków. Im nawet brak inteligencji by zauważyć, że „coś niewłaściwego” nie jest karalne i ścigane przez milicję.
Ich razi bałwanek w trakcie kaczuszki postawiony w miejscu gdzie nielegalnie stoi bohomaz, który nie upamiętnia ofiar katastrofy, tylko jest dowodem pazerności na władzę jednego człowieka.

toja
toja
18 stycznia 2021 18:03
Reply to  Marek

bo to nie taki pomnik z tą pamięcią, coś innego on wynosi, po schodach, do góry, tak wysoko że hej…

Rafapon
Rafapon
18 stycznia 2021 19:00

Naruszanie powagi tego miejsca? Przecież te schody są chyba najmniej poważnym pomnikiem w Polsce.

Bart
Bart
19 stycznia 2021 07:55

Pisowskie bałwany z właściwą sobie determinacją zwalczają terrorystycznego bałwanka.