Banaś będzie się tłumaczył przed senacką komisją? Nie wyklucza tego marszałek Grodzki

Tata i syn Banasiowie moszczą się w NIK

Nowy marszałek Senatu Tomasz Grodzki nie wyklucza, że będzie chciał, aby Banaś złożył wyjaśnienia senatorom. – „Poważnie rozważamy wezwanie szefa NIK Mariana Banasia przed senacką komisję” – powiedział prof. Grodzki.

 

Chodzi oczywiście o budzące wielkie wątpliwości oświadczenia majątkowe, które złożył Banaś. Według „Superwizjera” TVN miał w nich zaniżyć dochody z wynajmu kamienicy w Krakowie, w której działa hotel „na godziny”. Nie mniejsze kontrowersje budzą jego kontakty z półświatkiem przestępczym.

Centralne Biuro Antykorupcyjne aż pół roku kontrolowało oświadczenia majątkowe Banasia. Szef NIK zgłosił uwagi do raportu CBA. Teraz Biuro je analizuje, co może praktycznie trwać w nieskończoność.

 

To właśnie dlatego nowy marszałek Senatu rozważa wezwanie Banasia. – „Senackie komisje mają, oprócz tego, że nie mogą powoływać komisji śledczej, mają niemal takie same uprawnienia jak komisje sejmowe” – przypomniał Grodzki.

A Banaś – jak gdyby nic – pojawił się wczoraj na inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu. Zasiadł w ławach dla gości na sali plenarnej. Kiedy wchodził do gmachu parlamentu, nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments