Banaś doniósł na Kaczyńskiego. Twierdzi, że mógł on popełnić przestępstwa

Kaczyński ostrzega przed groźbą destabilizacji kraju

Szef NIK Marian Banaś poinformował o złożeniu doniesienia do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego – polityk, jego zdaniem, mógł popełnić przestępstwa, których znamiona są opisane w trzech paragrafach Kodeksu karnego.

 

Chodzi o „publiczne znieważenie lub poniżenie konstytucyjnego organu”, „przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej” i zniesławienie.

Zdaniem Banasia prezes mógł dopuścić się pomówienia, poniżenia i w bezprawny sposób wywierać wpływ na czynności jednego z organów państwowych.

„Ze względu na skalę naruszeń niezbędnym stało się podjęcie stanowczych działań w celu obrony niezależności Najwyższej Izby Kontroli, przy pełnej świadomości uwarunkowań politycznych i prawnych zależności organu, do którego Prezes Najwyższej Izby Kontroli zwrócił się o udzielenie ochrony prawnej” – zauważył.

 

Banasiowi chodzi o ostatnie słowa wypowiadane przez Kaczyńskiego w mediach.

Marian Banaś, wcześniej, złożył też zawiadomienia dotyczące osób, które uczestniczyły w przygotowaniach do przeprowadzenia tzw. wyborów kopertowych. Chodzi o Mateusza Morawieckiego, Jacka Sasina, Michała Dworczyka i Mariusza Kamińskiego.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/nt/

Źródło: tvn24.pl                              

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
1 czerwca 2021 14:12

Bardziej zbliżone do prawdy byłoby stwierdzenie że Jarosław Krótki popełnił przestępstwo ,niż że jest taka możliwość 😐

Rafapon
Rafapon
1 czerwca 2021 16:46

Co to znaczy: „mógł popełnić przestępstwa”? Przecież on je popełnia cały czas.

Zwinka
Zwinka
1 czerwca 2021 21:56
Reply to  Rafapon

No właśnie o to chodzi: popełnił, bo mógł. I cały czas popełnia, bo może.

Stanisław
Stanisław
2 czerwca 2021 09:26

A może wyaresztują się nawzajem? Jak u Mrożka.

Dron
Dron
2 czerwca 2021 12:18

Kaczyński i ta jego partia są błędem systemu!!! Oni są jak agent Smith z Matrixa, który wyrwał się spod kontroli i rozmnaża się przez kopiowanie samego siebie. Identycznie do niego – przerabiają wszystko na obraz swój i podobieństwo, a co się nie da przerobić, niszczą!!! Włażą w każdą dziurę i rozwalają wszystko dookoła, co nie jest nimi samymi!!! Pamiętajcie jednakże, że agent Smith miał i swój początek, i koniec.