Banaś szykuje „zemstę”? – jeszcze przed Świętami NIK ma opublikować raporty niewygodne dla PiS

Marian Banaś PiS-owi nie odpuszcza

Najwyższa Izba Kontroli planuje opublikować przed świętami Bożego Narodzenia raporty na temat GetBack i Krajowej Administracji Skarbowej – poinformował rzeczniczka prasowa NIK Ksenia Maćczak.

 

Jako pierwszy informacje o publikacji raportów podał „Dziennik Gazeta Prawna”. – „Oba mogą być niewygodne dla PiS. Pierwszy z nich może ujawnić niedociągnięcia po stronie nadzoru finansowego. Drugi raport może być korzystny dla Banasia, jeśli wykaże zasługi KAS w uszczelnianiu systemu podatkowego” – twierdzi gazeta.

Według „DGP”, na razie nie są szykowane doraźne kontrole. Marian Banaś skupił się na podpisywaniu wyników kontroli, które były przygotowane jeszcze za czasów jego poprzednika Krzysztofa Kwiatkowskiego.

 

Banaś miał też zdecydować, kto go będzie zastępował w razie jego nieobecności. To nie są powołani niedawno jego zastępcy, byli posłowie PiS Marek Opioła i Tadeusz Dziuba. Banaś zdecydował, że w pierwszej kolejności obowiązki prezesa NIK przejmie Małgorzata Motylow.

Dziuba, którego w tej roli widział PiS, jest dopiero na trzecim miejscu. Według „DGP”, wyznaczenie go przez Mariana Banasia jako ostatniego w kolejności do pełnienia obowiązków to najwyraźniej szpilka wbita w PiS.

bt

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZiomGrzegorzJacek Dolińskivint Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
vint
vint

Taki prezent na święta??? Ciekawe czy Banasia dopadnie „seryjny samobójca”? Albo okaże się, że ” niestety hamulce w limuzynie zawiodły”… Zeby było jasne: wszystkim członkom pisu życzę śmierci tylko politycznej, a za to długich lat życia w zdrowiu, tak aby mieli okazję długo pokutować w pierdlu za zniszczenie Polski.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Przypominam panu Banasiowi ku przestrodze, że wielki piewca rewolucji bolszewickiej, Władimir Majakowski, który rozczarował się do niej po paru latach, wkrótce popełnił samobójstwo. Podawana z ust do ust historia głosi, że jego ostatnie słowa brzmiały: Tawariszczi, nie strielajtie!

Grzegorz
Grzegorz

Ciekawe czy Banaś będzie miał jakiś wypadek albo popełni samobójstwo???

Ziom
Ziom

Dnia 6 stycznia 2020 roku obchodzone będzie święto Trzech Króli, m.inn. pisząc na drzwiach domostw symbole jako pierwsze litery „KMB”od imion owych mędrców.
Mam dylemat.
Problem może być z interpretacją tych symboli przez odpowiednie słuzby.
Mogą uważać, że KMB oznacza „Kamienica Mariana Banasia”… I problem z oświadczeniem majatkowym 🙂