Banaś: „to w czystej postaci państwo policyjne, którym rządzą służby, a nie premier, prezydent czy parlament”

Banaś: "to w czystej postaci państwo policyjne, którym rządzą służby, a nie premier, prezydent czy parlament"

Na specjalnie zwołane konferencji prasowej prezes NIK Marian Banaś odniósł się dodzisiejszego przeszukania domu swojego syna Jakuba przez agentów CBA. Powiedział: „Działania operacyjne CBA wobec mojego syna nie mogą być rozpatrywane bez kontekstu, jakim jest opublikowanie wczoraj przez media fragmentów wyników kontroli dotyczącej organizacji wyborów korespondencyjnych na urząd prezydenta RP, które miały się odbyć w maju 2020 roku”.

 

W dalszym ciągu Banaś stwierdził, że takie przeszukania wpływają na jego wnuki i synową: „To już kolejne przeszukanie na terenie tej samej nieruchomości. Mój syn od przeszło roku, podobnie jak ja, był stale inwigilowany i represjonowany wraz z całą rodziną. Dzieje się tak dlatego, by zmusić mnie do rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli i zmiany wyników zakończonych oraz prowadzonych kontroli”.

Szef NIK poinformował, że przeszukujący zabezpieczyli prywatne i służbowe dane, które znajdowały się w dokumentach, telefonach i komputerach jego synowej. Jego zdaniem doprowadzenie do sytuacji, w której świadkiem przeszukań jest jego żona ma spowodować powstanie dodatkowe elementu nacisku na jego osobę.

 

„To przypomina mi czasy bolszewickie, kiedy po ogłoszeniu stanu wojennego za to, ze byłem patriotą, wiernym Polsce i Solidarności, zostałem aresztowany i skazany na cztery lata więzienia. Dzisiaj, w rzekomo wolnej i niepodległej Polsce, obecna władza robi to samo. Kto się z nią nie zgadza, może na podstawie pomówień być aresztowany i skazany”– czytamy na tvn24.pl

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Swoje wystąpienie zakończył następującym stwierdzeniem: „Dzisiaj NIK to jedyna niezależna instytucja, na którą nie ma wpływu władza rządząca i żadna partia polityczna – zauważył. – Tak być powinno, bo taki był powód jej powołania. Zapewniam państwa, że do końca mojej kadencji będę bronił niezależności NIK i żadne prowokacje i fałszerstwa służb temu nie przeszkodzą”.

Co na powyższe Morawiecki i Dworczyk?

/as/

Źródło: tvn24.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iwona
Iwona
28 kwietnia 2021 15:35

Biedulek! Obudził się jak mu się do d*py dobierają. Od 6 lat nie dał rady zauważyć w jakim kierunku zmierza władza.Tacy są wszyscy zwolennicy PiSu. Niech tam kradną, byle sie podzielili, niech psują co chcą, byle mnie to nie dotyczyło.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
28 kwietnia 2021 15:57

Czy przypuszczałbym kiedyś, że będę kibicował burdelpapie? Marian, Marian, Marian trzyyyyyyymaj się!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
28 kwietnia 2021 16:37

„Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. C.B.D.O.

Marek
Marek
28 kwietnia 2021 16:58

Państwo policyjne wobec PO, opozycji, protestujących = wszystko w porządku. Państwo policyjne wobec banasia = bardzo źle. Pisizm (dawniej mentalność Kalego) w całej postaci.
W ogóle mi tego typa nie żal Jest prezesem NiK (choć nie powinien), ma narzędzia i możliwości informowania opinii publicznej, nacisku a może nawet i zablokowania nielegalnych działań (np ostatnich „wyborów” prezydenckich), ale nie skorzystał z nich, bo represje wobec niego były znikome. Teraz jak, z jakichś powodów, (pewnie wewnętrznych gierek zasranej prawicy) się zwiększyły to jest wielce oburzony. Po prostu karma.

Andrzej
Andrzej
28 kwietnia 2021 17:11

Czy Banasiowi dopiero teraz otworzyły się oczy? Wcześniej nie wiedział w jakim „towarzystwie się obraca?

druh Marek
druh Marek
28 kwietnia 2021 20:07

Panu Banasiowi już wtedy otworzyły sie oczy, gdy Morawiecki rzekł kiedyś:”Jak pan Banaś nie poda sie do dymisji, to uruchomimy plan B” – no i uruchomili. Ale „miękiszon” z Wrocławia nie kuma ,że pan Marian, to góral z krwi i kosci i nie pęka, jak na Podhalańczyka przystało- z niejednego pieca jadł chleb i nie wypadł sroce spod ogona więc kibicuję mu.

HerodAntypis
HerodAntypis
29 kwietnia 2021 08:11
Reply to  druh Marek

Jeszcze musi się dobrze nachlać, bo pijany góral to półtora komandosa, wtedy tak pisowców skopie, aż mu kierpce pospadają.