Banaś w czwartek upubliczni raport NIK nt. wyborów kopertowych. PiS ma kłopoty

Syn Banasia zatrzymany. Ziobro chce odebrać immunitet szefowi NIK

Prezes NIK Marian Banaś, jak podaje wp.pl, ma jutro opublikować raport NIK na temat organizacji wyborów kopertowych z maja ubiegłego roku.

 

W dokumencie mają się znaleźć m.in. zawiadomienia do prokuratury na urzędników, którzy mieli popełnić przestępstwa w trakcie przygotowań do przeprowadzenia głosowania. W tym dla osób odpowiedzialnych za druk kart do głosowania.

Najbardziej miażdżące wnioski z raportu dotyczą rzekomo dwójki polityków – premiera Mateusza Morawieckiego i szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka. Przypomnijmy, że panowie mieli mieć decydujący wpływ na organizacje wyborów. Wcześniej w mediach winą za to obarczano głównie ministra Jacka Sasina.

 

Planowane przez PiS wybory kopertowe ostatecznie nie doszły do skutku. Głosowanie przeprowadzono w normalnym trybie i zakończyło się ono zwycięstwem prezydenta Andrzeja Dudy w dwóch turach. Głównym kontrkandydatem urzędującego prezydenta był Rafał Trzaskowski z KO.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Czy ktoś z odpowiedzialnych dygnitarzy poniesie konsekwencje swoich czynów? Nam, niestety, trudno jest uwierzyć w taki rozwój sytuacji.

/kw/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
12 maja 2021 19:26

A ujawni? Czy to nie wczoraj/przedwczoraj były alarmy bombowe w placówkach NIK i wyrzucanie pracowników by milicja mogła „sprawdzić”, a tak naprawdę zastraszyć a nawet założyć podsłuchy.
Zobaczymy czy faktycznie ujawni. Na żadną burzę i „problem pisu” nie liczę. Jak zawsze sprawę oleją i żadna policja/prokuratura/wojsko/sąd nic im nie zrobi. Polska to bagno, kraj kompletnego bezprawia i zastraszonych niewolników.

Ryszard
Ryszard
12 maja 2021 19:27

No, ale Pinokiusz przygotował ruch wyprzedzający, dziś prof. dr. hab. Marek Szydło, przewodniczący Rady Legislacyjnej przy premierze, wyraził opinię, ze działania premiera były jak najbardziej zgodne z prawem. I to jest na pewno jest to opinia jak najbardziej słuszna i bezdyskusyjna. W końcu wyraził ją wybitny prawnik, bo przecie premier byle kogo nie zatrudnia.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
12 maja 2021 20:22

Sam nie wierzę, że kibicuję burdelpapie! Marian, Marian, Marian trzyyyyyyymaj sie!

AntyKaczor
AntyKaczor
12 maja 2021 22:40

Powtarzając za klasykiem 'nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz?”. Będzie trochę dymu w mediach i rozejdzie się po kościach. Parę dni gównoburzy.

igor
igor
12 maja 2021 23:26

Byłem pewny, że to Sasin, a tu podstępny Vateusz, za plecami wszystkich, całością kierował

Darek
Darek
13 maja 2021 08:34

To raczej Morawiecki ma klopoty, bo to od do tego wszystkiego dopuscil, on byl osoba decyzyjna w sprawie tych wyborów

marta
marta
13 maja 2021 08:45

piekniee!!! nareszcie jakies dobre wiesci, moze morawiecki myslal ze sprawa ucichnie i samo jakos przejdzie

MAGDA
MAGDA
13 maja 2021 08:55

Morawiecki przegiął na pełnej lini. mam nadzieje że nie zostanie mu to absolutnie odpuszczone

ewa
ewa
13 maja 2021 09:49

nawet jeżeli ta będa krytyczne opinie dot, Morawieckiego to zaufanie do niego wzrośnie bo z sondaży które sie pojaiwają wynika, że polacy uwielbiaja kłamczuchów, oszustów, złodziei. Afery dzisiaj dla polaków to bułka z masłem a praworządność sie nie liczy

Jantar
Jantar
13 maja 2021 11:37

A jak donosi onet, dziś o 6.00 rano do domu Banasia i do domu jego syna wkroczyła policja i służby po „anonimowych doniesieniach o popełnieniu samobójstwa przez syna Banasia”. Doniesienia oczywiście były fałszywe, a wiadomo, że wejście służb miało na celu zastraszenie burdeltaty.

daroo
daroo
13 maja 2021 13:23

Tak ,tak Banaś upubliczni ,psy poszczekają a karawana pojedzie dalej. Przecież nie po to przejęli prokuraturę i inne tego typu instytucje żeby się obawiać jakichś „śmiesznych” oskarżeń . Zaprawdę powiadam wam ziomkowie czas przekuć miecze i osadzić kosy na sztorc bo ciężkie czasy nadchodzą 😐