Banaś wydał mocne oświadczenia

Banaś wydał mocne oświadczenia

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś zamieścił na swoim koncie na Twitterze oświadczenie, w którego treści domaga się upublicznienia materiałów zgromadzonych na jego temat przez prokuraturę i CBA.

 

Szef NIK napisał: „Ogromne siły i środki zaangażowane zostały w jednym celu: zebrania haków na mnie i moją rodzinę”. Następnie dodał: „Niemal dwa lata temu minister SWiA Mariusz Kamiński osobiście poinformował opinię publiczną, że jest w posiadaniu materiałów, które w niezbity sposób dowodzą, że popełniłem przestępstwo” – informuje wp.pl

W dalszym ciągu omawianego oświadczenia czytamy: „Przez ten czas, pomimo domniemanych dowodów, o jakich mówił minister SWiA, prokuratura nie przesłuchała mnie ani w charakterze świadka, ani w charakterze podejrzanego”.

 

Banaś zaadresował bezpośrednio swoje słowa do konkretnych polityków: „Dlatego kieruję dziś do Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry wniosek o upublicznienie wszystkich materiałów zgromadzonych przez blisko 2 lata tak, aby opinia publiczna mogła zapoznać się ze wszystkimi dokumentami zgromadzonymi w ww. sprawie”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Prezes NIK podkreślił, że jeśli popełnił „ludzkie błędy” to odpowie za nie przed sądem i w związku z tym nie ma w nim strachu przed konfrontacją z faktami.

„Oczekuję więc upublicznienia wszystkich dowodów z akt śledztwa, do których z pewnością się odniosę i wykażę, że cała operacja służb zainicjowana przez Mariusza Kamińskiego przeciwko mojej osobie, jak i mojej rodzinie, miała na celu jedynie zmuszenie mnie do rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa NIK”

Jak odbieracie treść oświadczenia Banasia?

/as/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments