Banaś wyhodowany na własnej piersi ależ kąsa prezesa…

Banaś wyhodowany na własnej piersi ależ kąsa prezesa…

Pod koniec kwietnia pojawi się raport NIK dotyczący ubiegłorocznych wyborów prezydenckich, które już przeszły do historii jako wybory kopertowe.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, Banaś musiał stoczyć walkę ze swoimi zastępcami, Małgorzatą Motylow i Tadeuszem Dziubą którzy byli przeciwni stawianiu zarzutów rządowi Morawieckiemu. Ostatecznie jednak Kolegium NIK przyjęło raport (8 głosów na 15 było za).

Co znajdziemy w raporcie?

Przede wszystkim informacje o poniesionych kosztach.

Przygotowane pakiety to 68,8 mln zł, a do tego trzeba doliczyć jeszcze koszty transportu i przechowywania, które wciąż rosną, bo przecież koperty wciąż leżą w magazynie. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych władowała w wybory 4,5 mln zł.

Raport mówi też o tym, że np. koszt druku kopert był o wiele wyższy od ceny rynkowej za tę usługę.

Zapewne nie zabraknie tu też danych dotyczących rażącego naruszeniu prawa i reguł wyborczych, co wiąże się z brakiem umów Poczty i PWPW z ministerstwami, polecenie przeprowadzenia tychże wyborów bez umowy prawnej, niesubordynacja ministrów Sasina i Kamińskiego i wrzuceniem do kwietniowej ustawy o COVID-19 artykułu, wciągającego do rozliczeń Państwową Komisję Wyborczą, która musiała pokryć koszty.

Trudno powiedzieć dzisiaj, czy w raporcie znajdą się wnioski do prokuratury w sprawie wykrytych nadużyć i niegospodarności, ale jedno jest pewne. Jak mówi jeden z posłów opozycji, „Ten raport to dowód, że wojna między PiS a Banasiem nie jest sztuczna, ale jak najbardziej prawdziwa”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/do/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
18 kwietnia 2021 19:13

No niby kąsa. Ale uwierzę w to jak w końcu ukąsi.

Maciek123454321
Maciek123454321
18 kwietnia 2021 20:08

Sasin pierwszy. Kto następny?

Dron
Dron
19 kwietnia 2021 11:16

I co z tego, skoro zz powie: nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?