Banaś zapowiada kontrolę Nowego Ładu

Banaś zdradza inżynierię finansową rządu

Na dzień przed ujawnieniem programu PiS, prezes NIK zapowiedział baczną kontrolę wydatków publicznych, również tych związanych z realizacją Krajowego Planu Odbudowy czy Nowego Ładu.

 

Marian Banaś tłumaczy także, dlaczego zdecydował się na wcześniejszą prezentację raportu w sprawie nieodbytych wyborów kopertowych.  „Pierwotnie publikacja wyników z ww. kontroli była planowana na dzień 18 maja 2021 r. Z uwagi na pojawiające się w mediach spekulacje, co do treści wyników kontroli oraz zarzuty podważające intencje NIK, podjęto decyzję o skróceniu terminu i zaprezentowaniu wyników w dniu 13 maja 2021 r” – wyjaśnia prezes. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji miało czas do 7 maja na odniesienie się do wyników kontroli. NIK do ostatniej chwili oczekiwał na stanowisko MSWiA.

Teraz zapowiada, że jego kontrolerzy przyjrzą się zarówno KPO, jak i Nowemu Ładowi. Ten najnowszy program partii rządzącej ma zostać przedstawiony dzisiaj przez Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego.

 

Najwyższa Izba Kontroli zamierza nadal dbać o to, aby środki publiczne były wydawane jak najlepiej…Uprawnienia ustawowe, szczególna pozycja konstytucyjna oraz zasoby kadrowe Najwyższej Izby Kontroli dają jej uprawnienia i kompetencje do kontrolowania także tych wydatków” – zakończył swój raport.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/ep/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
15 maja 2021 10:17

Banaś ma wybite zęby od czasu, gdy pisowskie służby kontrolują samobójstwo jego syna. W świat poszedł sygnał, że ma takie skłonności i nie ma gwarancji, że następnym razem służby zdążą temu zapobiec. Banaś teraz może tylko szczekać, kąsać nie będzie. Jeśli ktoś liczył na banasia i jego góralski charakter, to może czuć się zawiedzionym.

Maciek123454321
Maciek123454321
15 maja 2021 10:54
Reply to  HerodAntypis

Kolego, nie bądź pesymistą. Banaś jest dla PiS-u potężną drzazgą w dupie. Nie chodzi o to, czy kogoś uda się posadzić – nie bądźmy fantastami. Ale już sama publikacja raportu spowodowała, że pisiory mają kisiel w gaciach. Ciekawe, co będzie po kontroli NIK-u w SKOK-ach. A papier cierpliwy jest…. w swoim czasie sięgnie się po te raporty… i wtedy zacznie się ganianie uciekających po świecie pisiorów. Zaręczam Koledze, że będą spierdalać, dokąd się da.

Jantar
Jantar
15 maja 2021 10:55
Reply to  HerodAntypis

Bo to samobójstwo wcale nie będzie samobójstwem, ale służby podległe Kaczyńskiemu po jakimś tam utajnionym śledztwie ogłoszą taki rezultat.

A będzie jak z Blidą. Pamiętacie? Rzekomo popełniła samobójstwo z agentem pod drzwiami WC-tu. Dowodu żadnego nie ma na zabójstwo, agenci czyści i Blida martwa, a kto wie, co by zeznała, gdyby jednak ją przesłuchiwali…

Zwinka
Zwinka
15 maja 2021 12:36
Reply to  HerodAntypis

To tylko wojna gangów.

smętek
smętek
15 maja 2021 19:34
Reply to  Zwinka

To prawda, a Polacy-szaracy mogą tylko obserwować te potyczki.

daroo
daroo
17 maja 2021 07:58
Reply to  HerodAntypis

Jestem tego samego zdania, facet postraszy i na tym się skończy vide sprawa wyborów kopertowych

Mariola
Mariola
15 maja 2021 22:46

„Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyna za łeb trzyma „

Dron
Dron
17 maja 2021 10:33

Jakby na to państwo nie patrzeć, to wychodzi partyjna riespublika bananowo-hakowa.