Banaś zignorował senacką komisję – nie pojawi się na jej posiedzeniu

„Pancerny Marian” na wojnie. Złożył wniosek o odwołanie dyrektora generalnego NIK

Marian Banaś nie pojawi się na jutrzejszym posiedzeniu senackiej komisji samorządu terytorialnego i administracji państwowej. Prezes NIK miał odpowiedzieć na pytania senatorów, dotyczące – delikatnie rzecz nazywając – niejasności w jego oświadczeniach majątkowych.

 

 

– „Jeśli prezes NIK Marian Banaś nie miałby nic do ukrycia, stawiłby się na posiedzeniu komisji senackiej, a tak to „koń jaki jest, każdy widzi” – skomentował szef klubu senackiego KO Leszek Czarnobaj. Szef komisji Zygmunt Frankiewicz powiedział, że Banaś sam zrezygnował z możliwości przedstawienia swoich racji. – Myślę, że to bardziej mieści się w granicach dobrych obyczajów niż obowiązku prawnego. Będziemy we wtorek na posiedzeniu dyskutować o tej sprawie, czy podejmować jeszcze jakieś dalsze kroki, bo pewne możliwości są” – dodał Frankiewicz.

W piśmie do przewodniczącego komisji Zygmunta Frankiewicza Banaś stwierdził, że NIKi podlega Sejmowi. – „Ustawa z dnia 23 grudnia 1994 roku o Najwyższej Izbie Kontroli nie nakłada na NIK żadnych obowiązków wobec Senatu, a jedynie określa zasady udziału Senatu w powoływaniu i odwoływaniu prezesa NIK” – napisał.

 

Według Banasia w innych sytuacjach przepisy prawa nie nakładają na prezesa NIK obowiązku składania wyjaśnień przed Senatem lub jego organami. Jego zdaniem przepis art. 60 ust. 3 Regulaminu Senatu nie może stanowić podstawy do wezwania prezesa NIK w celu złożenia wyjaśnień, „ponieważ dotyczy on organów administracji państwowej, do których NIK nie należy”. Na koniec bezczelnie zapewnił, że „NIK dołoży wszelkich starań, aby współpraca z senackimi komisjami w zakresie działalności kontrolnej była nadal owocna”.


„Do dobrego obyczaju dotąd należało, że kiedy jako prezes NIK otrzymywałem osobiste zaproszenie kierowane do mnie, to w takich posiedzeniach uczestniczyłem. W swojej kadencji jako prezes NIK uczestniczyłem w prawie 100 posiedzeniach różnych komisji Sejmu i Senat” – skomentował były szef NIK Krzysztof Kwiatkowski.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
erwinekZiomHerodAntypisMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

CBDP – Co Było Do Przewidzenia, Jedyna instytucja, gdzie BĘDĄ MUSIAŁY STAWIĆ SIĘ WSZYSTKIE PISIORKI, to będzie niezawisły sąd.

HerodAntypis
HerodAntypis

Proponuję załatwić banasia w Senacie po Kościuszkowsku. In effigie. Tych zdradzieckich biskupów i magnatów których nie można było dorwać, bo uciekli lub zostali zamordowani, Kościuszko powywieszał” w obrazie” . Nie ma co się patyczkować, aktualnie wieszanie polityków należy do do dobrego tonu i nie jest karalne.

Ziom
Ziom

W 1939 cała polityczna partyjna elita soruła do Rumunii, ci nasi Patricia pasożyty też to zrobią teraz gdyby wybuchła wojna, a ty Polaczku Wałcz i giń ! O takiego wała !

erwinek
erwinek

Tym samym Banaś potwierdził że jest zwykłym cha…m i burakiem. Przecież Komisja Senacka nie wzywała go na przesłuchanie tylko zapraszała aby mógł powiedzieć prawdę i ” oczyścić swoje dobre imię” jeżeli takie mam. Nawet prosty KARGUL w scenie z filmu mówił – u mnie insza kultura , jak mnie zapraszają to jadę – Ale widocznie u Banasia też insza kultura