Baner „Konstytucja” zawisł na gmachu Sądu Najwyższego

Słowo "Konstytucja" wybrane Słowem Roku 2018

Ogromny transparent z napisem „Konstytucja” zawisł nad wejściem do Sądu Najwyższego. „Sąd Najwyższy broni Konstytucji. Tu nie sięga władza PiS” – napisali na Facebooku Obywatele RP, którzy zorganizowali protest. – „Ten znak, to słowo jest niewinne, jest politycznie obojętne, jest politycznie bezbarwne. Jesteśmy przed sądem, ten sąd broni sprawiedliwości, sprawiedliwość jest bezpartyjna, sprawiedliwość nie może zależeć od chwilowych koniunktur politycznych” – powiedział lider Obywateli RP Paweł Kasprzak.


Przed budynkiem SN był także Władysław Frasyniuk. – „W chwili, kiedy Pierwsza Prezes SN zostanie odwołana, będziemy mieli do czynienia ze współczesnym zamachem stanu, z prowadzeniem współczesnego stanu wojennego, bo od tego momentu prawa i swobody obywatelskie będą w sposób radykalny ograniczane” – powiedział Frasyniuk.

Paweł Kasprzak i Władysław Frasyniuk opublikowali też wspólne oświadczenie. – „Napis „Konstytucja” na budynku Sądu Najwyższego jest widocznym od dziś dla każdego znakiem jego niezawisłości od politycznej władzy PiS. Sąd Najwyższy, konstytucyjny organ władzy sądowniczej Rzeczypospolitej, wciąż skutecznie broni swej niezależności” – napisali.

Sąd Najwyższy zgodził się na wywieszenie transparentu. – „Kierownictwo sądu wyraziło zgodę na wywieszenie tego banneru, właśnie dokładnie tego. To wcale nie oznacza, że kierownictwo będzie się zgadzać na wszelkie inne hasła, choćby takie obojętne czy niezabarwione polityczne” – podkreślił rzecznik SN Michał Laskowski. Zaznaczył, że nie oznacza to brania udziału w sporze politycznym.

bt

Źródło: rp.pl, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
WaldemarZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Zaraz Mazurek powie, że SN się wpisuje i że narracja i tak będzie bełkotać.

Waldemar
Waldemar

Jest to chyba najlepszy komentarz do aktualnej sytuacji sądownictwa w Polsce. Czy można sobie wyobrazić podobny baner na jakimkolwiek sądzie w Europie? niekoniecznie aż Najwyższym?