Banner roześmianego kandydata PiS powieszono na płocie… przy cmentarzu

Banner roześmianego kandydata PiS powieszono na płocie… przy cmentarzu

Można zaryzykować tezę, że kandydaci PiS do Sejmu tudzież ich współpracownicy w kampanii wyborczej nie zawahają się przed niczym. Oto jeden z przykładów.

https://twitter.com/olejnik_lukasz1/status/1172790571947241472

W Domaszkowie na Dolnym Śląsku pojawił się banner roześmianego kandydata PiS do Sejmu Wojciecha Murdzka, byłego prezydenta Świdnicy. Plakat powieszono na płocie przy cmentarzu!

Oburzeni tym są mieszkańcy miejscowości. – „Cmentarz to święte i ważne miejsce dla chrześcijan, miejsce pochowku naszych bliskich, a nie walki o głosy w wyborach” – powiedział jeden z nich. A w sieci pojawiła się taka oto opinia: – „Zawsze się mówiło, że pisowców ciągnie do kościoła, ale że aż na cmentarz…„.

Do sprawy odniosły się kontrkandydatki Murdzka z tego okręgu. – „Są miejsca, w których nie wolno lub nie wypada robić kampanii. Takim miejscem zdecydowanie jest ogrodzenie cmentarza. Jeśli w kampanii kandydat lub kandydatka łamie zasady, nie przestrzega prawa i kiedy ich działania odbiegają od zwykłej przyzwoitości, to już na starcie wystawiają sobie złe świadectwo” – stwierdziła Monika Wielichowska z Koalicji Obywatelskiej.

– „Jestem zniesmaczona taką formą promocji przedwyborczej. Cmentarz to miejsce szczególne, będące sferą świętości. Wieszanie bannerów przedwyborczych w takim miejscu jest, łagodnie mówiąc, niestosowne” – skomentowała Cecylia Chojnacka z Lewicy.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
HerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

A ja uważam to za dobry omen. Jak się sprawdzi to 13-tego będę obchodził miesięcznice z atrakcyjnym słowem „poległ” w nazwie.