Banner wyborczy pisowskiego wojewody na płocie przed kościołem

Jako pisowski wojewoda obiecywał mieszkańcom obwodnicę – teraz jako poseł PiS bezczelnie pyta, kiedy ona powstanie!

Na płocie jednego z podwrocławskich kościołów powieszono banner wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka. Kandyduje on w nadchodzących wyborach z list PiS do Sejmu.

 

– „Jako mieszkaniec gminy Czernica i katolik uważam, że płot wokół kościoła nie powinien służyć za słup ogłoszeniowy. Moje zdanie podziela wielu sąsiadów” – powiedział „GW” pan Michał. Plakat zawisł bowiem przed kościołem parafii św. Antoniego Padewskiego w podwrocławskich Ratowicach (gmina Czernica).

Ani pisowski wojewoda, ani dolnośląski PiS nie odpowiedzieli na pytania dziennikarzy. Do sprawy nie chciał się też odnieść proboszcz parafii.

 

Głos zabrał natomiast ks. Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji wrocławskiej. – „Przed wyborami przypomnieliśmy proboszczom, że Kościół nie angażuje się w politykę i nie może być kojarzony z żadną partią. Ta zasada została naruszona, co może wywołać zamęt wśród wiernych, którzy niekoniecznie identyfikują się z daną opcją polityczną. Będziemy rozmawiać z proboszczem” – zapowiedział ks. Kowalski.

Tylko, czy jego głos zostanie wysłuchany, skoro prominentni działacze PiS wchodzą na ambony, żeby wspomnieć o Marku Suskim: „Czytanie z listu… Pana Premiera czyli polityka na ambonie” czy „Spodziewasz się księdza, a przemawia europoseł PiS Czarnecki. Polski Kościół 2019”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MIrandaRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

Pewnie ksiądz pleban będzie się tłumaczył, że wprawdzie płot jego, ale plakat wisi od zewnątrz.
A ja sądzę, że to żaden problem. Poślisko jasno deklaruje się, że stoi po czarnej stronie mocy i żaden rozsądny wyborca nie powinien mieć wątpliwości, że na tego Hreniaka głosować nie należy.

MIranda
MIranda

a bucików dziecięcych nie wolno wieszać na płocie kościoła . Równość w/g PIS i kleru