Barbara Skrzypek – szara eminencja od Jaruzelskiego do Kaczyńskiego

Pani Basia z „Ucha Prezesa” – wysługiwała się ekipie Jaruzelskiego

Gdzie jest teczka sekretarki Kaczyńskiego i kto nad nią sprawuje pieczę? – zastanawiają się dziennikarze TVN24, wspominając rozmowę Jarosława Kaczyńskiego i Lecha Wałęsy, w której Wałęsa wypominał Kaczyńskiemu- wskazując na Barbarę Skrzypek –  że chciał zrobić dekomunizację w kraju, a nie zrobił jej u siebie w kancelarii. Znana powszechnie z „Ucha Prezesa” pani Basia od dziesiątków lat trwa bowiem na stanowisku i jest dziś szarą eminencją w otoczeniu lidera PiS.

W okresie PRL-u, sekretarka pracująca wokół tak ważnych osobistości jak Jaruzelski czy Messner, na sto procent była pod okiem aparatu bezpieczeństwa. Jeżeli była sekretarką u gen. Jaruzelskiego, to kontrolę nad nią sprawowały służby podległe wojsku…

Pozostaje więc pytanie, bez odpowiedzi: Gdzie szukać śladów pani Basi? Czy jej teczkę wyniesiono na początku lat dziewięćdziesiątych, czy jest nadal w zbiorze zastrzeżonym IPN?

Odziedziczona po PRL-u pani Skrzypek – obdarzana bezgranicznym zaufaniem –  nie jest politykiem, tylko dyrektorem biura prezydialnego oraz szefową sekretariatu prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

“Jarosław Kaczyński znacznie bardziej ufa pani Basi niż jakiemukolwiek politykowi” – powiedziała w niedawnym programie „Czarno na Białym”, Joanna Kluzik- Rostkowska, która w latach 2005-2007 była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Jako najbardziej zaufana osoba lidera PiS, obsadzana jest w spółkach kontrolowanych przez Prawo i Sprawiedliwość. W spółce Forum S.A jest od 2012 roku jako członek rady nadzorczej, a wydaje ona Gazetę Polską. W spółce Srebrna zarządzającej nieruchomościami PiS również piastuje stanowisko w radzie nadzorczej.

/p/

Źródło: TVN 24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
StefanZwinkaMaciek123454321ZgredzinkaRafal Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Czy towarzysz Prezes korzysta tylko z byłych służb PRL-owskich, czy też sam jest przez obce (czytaj: rosyjskie) służby kontrolowany i wykorzystywany? Wot, zagwozdka!

Rafal
Rafal

jak to mówią, swój swojego zawsze znajdzie…

Zgredzinka
Zgredzinka

Ileż to użytecznych osób zawdzięcza nasz „prezesunio” tej znienawidzonej komunie.
I jakoś nie chce ich dezubekizować.
Doczekają się należnej „wypłaty” dopiero w procesie depisyzacji.

Maciek123454321
Maciek123454321

Nasza Basia Kochana…….

Zwinka
Zwinka

Złogi też są posortowane na lepsze i gorsze.

Stefan
Stefan

Oczywiście można się dziwić, że chorobliwie nieufny i mściwy Kaczyński zatrudnia panią Basię. Jednak o niej samej nic złego powiedzieć nie można. Jest widać cenioną profesjonalistką.