Barbarzyństwo kroczy przed upadkiem

Barbarzyństwo kroczy przed upadkiem

Państwo PiS uniemożliwia swoim obywatelom bycie przyzwoitym człowiekiem.

Pod hasłem „Szturm nielegalnych migrantów na granicę” tvp.info informuje o poważnym zagrożeniu dla Polski i Polaków. Co prawda, groźni szturmowcy leżą na razie w krzakach, głodni, zmarznięci i krańcowo zmęczeni, ale gdyby tak ich nakarmić i pozwolić się ogrzać, to można się spodziewać wszystkiego najgorszego. Nic więc dziwnego, że pogranicznicy i żołnierze biorący udział w obronie polskiej granicy na rozkaz polityków pilnują, by do uchodźców nie trafiło jedzenie ani koce przyniesione przez ludzi o ludzkich odruchach. Nic dziwnego, że rozwijają drut kolczasty (żyletkowy, zwany falangą), by jeszcze skuteczniej osłonić nas przed ich niechybnym atakiem na Polskę.

Władza nie szczędzi pochwał swoim obrońcom. „ Dziękuję żołnierzom, dziękuję Straży Granicznej za skuteczną ochronę naszej granicy wschodniej” – ogłosił premier. Ma za co dziękować pogranicznikom. To oni dopadli tych samych uchodźców, którzy wcześniej przeszli już przez granicę i byli na terenie Polski. Pogranicznicy nie bili, nie strzelali, tylko ryczeli do nich: – „Wypierdalać!„. Zagnali tych ludzi na białoruską stronę, na ziemię niczyją, żeby tylko nie przyjąć ich wniosków o azyl, żeby wyłgać się od wymogów konwencji genewskiej i żeby scedować na Łukaszenkę humanitarny obowiązek pomocy ludziom w krańcowej potrzebie. Właśnie dlatego, bohatersko broniąc granic ojczyzny przed szturmem trzydziestu dwóch wycieńczonych wędrowców, uniemożliwiają im kontakt z prawnikami. Dlatego zagłuszają łączność z tłumaczką, włączając silniki samochodów. I dlatego ustawiają szpaler kilkaset metrów od piętnastometrowego pasa granicznego, bezprawnie blokując dojście do granicy dziennikarzom i obywatelom, którzy chcą nieść pomoc ludziom w potrzebie.

Okoliczni mieszkańcy pytają, dlaczego pogranicznicy nie przekazują uchodźcom przygotowanego przez nich jedzenia. Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński wyjaśnia im w TVN24, że przecież „imigranci” nie znajdują się na terenie Polski, zatem powinni postarać się o wyżywienie na Białorusi, a tak naprawdę oni wcale nie potrzebują naszej pomocy ani azylu, bo Łukaszenka jaki jest taki jest, ale z jego strony nic im nie grozi… Premier Morawiecki potwierdza: „Co do uchodźców, którzy są wykorzystywani przez pana Łukaszenkę, mogę powiedzieć, że musimy chronić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i oczywiście od nas musi zależeć, kogo my wpuszczamy, a kogo nie”… Uchodźców z Afganistanu, którym w przypadku powrotu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, oczywiście nie wpuszczamy i nie wpuścimy. Ani tych trzydziestu dwóch, ani żadnych innych. „Straż Graniczna nie będzie wpuszczała nielegalnych imigrantów do Polski” – zapewnia wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. A minister obrony Mariusz Błaszczak uspokaja, że w tę operację jest zaangażowanych ponad 900 żołnierzy, którzy nie pozwolą naruszyć polskiej granicy. Swoich fałszywych trzech groszy nie omieszka dołożyć wszechobecny minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek: „Nie możemy dopuścić do ryzyka gwałtów i zabójstw, zwłaszcza kobiet, tak jak to się dzieje na potęgę w Niemczech czy we Francji”. I tylko pan prezydent nie włącza się do chóru obrońców Polski przed nawałą trzydziestu dwóch najeźdźców z Afganistanu. Jest na urlopie nad morzem i prosił, żeby mu nie przeszkadzać. Podobnie zresztą jak wcześniej.

Rządzący mówią nam o zagrożeniu uchodźcami i bohaterskiej obronie przed nimi. Mówią, że jeśli przyjmiemy kilkadziesiąt osób, to wygra Łukaszenka i wtedy sprowadzi nam tysiące imigrantów. Mówią, że są niebezpieczni, że mają złe zamiary, że to nie uciekinierzy, tylko cwaniacy, którzy chcą żyć na nasz koszt. Mówią, że wśród nich kryją się przestępcy i terroryści. Mówią nam różne rzeczy, nie mówią tylko, że to są ludzie. Krańcowo zmęczeni, wygłodnieli, brudni, chorzy, niewyspani, zmarznięci. Ludzie, którzy wegetują na gołej ziemi w lesie w Usnarzu Górnym, w dramatycznych warunkach. Ludzie bez przyszłości, którym pomóc nie pozwolą. Przemoczeni po wielogodzinnej ulewie chorują, ale lekarza do nich nie dopuszczą. – Prawdopodobnie kilka osób ma już zapalenie płuc – alarmuje lekarka Paulina Bownik, którą rośli obrońcy wypchnęli poza kordon nie pozwalając nawet przekazać chorym apteczki z lekami. „To kwestia czasu, zanim ci ludzie zaczną umierać!” – mówi zrozpaczona lekarka. „Trudno jest mi się teraz nie rozpłakać…„.

***
W lutym pracownia Kantar przeprowadziła sondaż na zlecenie Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR). Okazało się, że stosunek Polaków do uchodźców zmienił się mocno od czasu nikczemnej nagonki, która wpłynęła na zwycięstwo PiS w wyborach. Po kilku latach większość Polaków (62 proc.) była już zdania, że Polska powinna przyjmować uchodźców, a przeciwną opinię miało zaledwie 18 proc. respondentów. PiS nie kryje rozczarowania tą przemianą i za wszelką cenę stara się przywrócić skuteczność straszakowi, któremu zawdzięcza poparcie. I wcale nie jest bez szans. Porażający jest cynizm rządzących usprawiedliwiających swoje barbarzyństwo, ale wręcz grozę budzą coraz liczniejsze wypowiedzi rodaków odsądzających od czci, a w szczególności od wiary, ludzi w krańcowej potrzebie ratowania życia. To straszne jak wielu Polaków, jak łatwo i jak szybko pozwala się zdemoralizować i upodlić. W aktualnym sondażu portalu wyborcza.pl, czytanym przecież głównie przez wyborców opozycji, już 26 proc respondentów nie zgadza się na wpuszczenie do Polski uchodźców z Afganistanu.

Szczególnie bulwersujące jest odczłowieczenie ludzi szczycących się przynależnością do katolickiego Kościoła, którego kanony nakazywały głodnego nakarmić, nagiego przyodziać i w ogóle kochać bliźniego jak samego siebie. Napisałem „nakazywały”, bo już nie nakazują. Uaktualnioną doktrynę polskiego KK zaprezentował właśnie minister Czarnek. W odpowiedzi na zarzuty, że władza nie traktuje uchodźców po chrześcijańsku wyjaśnił: „MIŁOŚĆ BLIŹNIEGO POLEGA NA TYM, BY BYĆ ODPOWIEDZIALNYM ZA SWOJE DZIECI I BLISKICH”. Czyli kochać należy tylko swoich, nie swoich już nie, natomiast obcych można spokojnie nienawidzić. I co? I nic. Pies z kulawą nogą, że o Episkopacie nawet nie wspomnę, nie zwrócił uwagi, że reprezentant polskiego rządu, który ostentacyjnie obnosi się ze swoim zajadłym narodowym katolicyzmem, jawnie kpi z Ewangelii.

Pal sześć pana Czarnka, samozwańczego delegata pana Boga na Polskę, który w poczuciu misji wędrownego kaznodziei niejedną jeszcze brednią nas zaskoczy. Ważniejsze zdaje mi się pytanie, dlaczego tak łatwo trafia do ludzi nieludzka argumentacja rządzących? Nie wystarczy powiedzieć, że państwo PiS uniemożliwia obywatelom bycie przyzwoitym człowiekiem. To prawda, ale dlaczego ufamy moralnym zgniłkom, którzy wiele razy dowiedli swej niewiarygodności? Niewiedza, niedostatek wyobraźni, głupota, owczy pęd, fałszywa lojalność wobec grupy i swego „przywódcy”, strach przed „czarnym ludem” …? A może Polacy są jakoś szczególnie podatni na manipulacje, bezczelne kłamstwa propagandy i teorie spiskowe? Tak czy owak – symbolem staropolskiej gościnności nie jest już chleb i sól, tylko drut kolczasty.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

PS. Jeśli ktokolwiek z rządzących poczułby się obrażony lub zniesławiony niniejszym tekstem, to bardzo się cieszę.

Andrzej Karmiński

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
22 sierpnia 2021 20:33

Nie wiem, jak naiwnym trzeba być, żeby nie przewidzieć, iż gdy wpuścimy tych, Łukaszenka dowiezie następnych, tylko więcej – i tak w kółko. PiS jest jaki jest, ale gdyby Polska była w rękach tych naiwnych jak dzieci „naprawiaczy świata”, byłoby po nas.

HerodAntypis
HerodAntypis
23 sierpnia 2021 08:29
Reply to  Marek

Pisowcy przymykają oko na wwóz setek tysięcy ton śmieci m in z Niemiec i Włoch, ale garstki ludzi nie wpuszczą, bo to śmieci ciepłego onegdaj człowieka. Okazuje się, że to nie ludzie, to białoruska ideologia.

jac stary
jac stary
22 sierpnia 2021 22:06

Szanowny Panie Andrzeju,
Jaką my jako naród musimy być amoralną dziczą, że upodlenie i pogarda serwowane nam codziennie przez Morawieckiego (o reszcie rządzącej mafii nie wspomnę) – spływa po większości z nas – jak po kaczce.
Jestem już po siedemdziesiątce, w latach osiemdziesiątych walczyliśmy z poprzednim ustrojem, było ciężko – ale byliśmy solidarni w oporze i zwyciężyliśmy.
Dziś, aż mnie trzęsie – gdy widzę zachowanie naszych potomków – takie mli mli „naszych tłustych kotek i kotów” uważających, że celem życia jest zaliczanie Majorek, Egiptów, czy innych Malediwów – a uporządkować Polskę powinni inni.
Najgorsze dla mnie dzisiaj jest – że znowu wstydzę się przyznać do mojej polskości, wobec nieznajomych Niemców ( mam tu małą firmę, ale chyba tylko do końca tego roku), wielu przyjaciołom widząc ich zatroskanie i niepewność – staram się tłumaczyć, że większość Polek i Polaków jest OK, tylko rządzi nami wstrętny dziad.
No ale jak to brzmi…. Niemcy są zbyt taktowni, żeby się spytać, dlaczego go nie pogonimy – ale wcale przez to nie czuję się lepiej.

Rafapon
Rafapon
22 sierpnia 2021 22:50

Jak długo to jeszcze potrwa, i jak to się skończy? Bo najwyraźniej Jarcia Kaczyńska nie ma cojones, a jej sługusy to eunuchy. Trzeba było od razu, pierwszego dnia zawołać na dywanik ambasadora Białorusi, bo przecież ci uchodźcy (?) ciągle znajdują się na terytorium Białorusi. No i ci uchodźcy to nie tylko problem Polski, bo ta granica jest jednocześnie granicą Unii Europejskiej. Ktoś rozmawiał z Brukselą w tej sprawie?

Zbyszek
Zbyszek
23 sierpnia 2021 05:43

Zauważyliście, jak wielu pozornie rozsądnych ludzi dało się wciągnąć w prymitywną grę Łukaszenki?

Rozbawiony
Rozbawiony
23 sierpnia 2021 07:43

” Zagnali tych ludzi na białoruską stronę, na ziemię niczyją, żeby tylko nie przyjąć ich wniosków o azyl, żeby wyłgać się od wymogów konwencji genewskiej „
Na granicy polsko-białoruskiej, nie ma pasa ziemi niczyjej – ci ludzie znajdują się po stronie białoruskiej. Wnioski o azyl, przyjmowane na legalnych przejściach granicy, a nie w krzakach. Konwencja genewska? Są na Białorusi, dla nich bezpiecznym kraju.
”  Prawdopodobnie kilka osób ma już zapalenie płuc – alarmuje lekarka Paulina Bownik „.
Kilka miesięcy leczenia przez telefon i lekarz staje się Wernyhorą 🙂
Przepraszam, ale tekst przesycony demagogią.

daroo
daroo
23 sierpnia 2021 08:20
Reply to  Rozbawiony

Kurde dobrze że doczytałem do końca bo już odpalałem lont a wypowiedzi o braku pasa ziemi niczyjej powodują że jest strasznie krótki 😉

Andrzej
Andrzej
23 sierpnia 2021 15:15
Reply to  Rozbawiony

Sformułowania „ziemia niczyja” nie użyto tu jako pojęcia formalnoprawnego, tylko w znaczeniu faktu dokonanego przez pograniczników polskich i białoruskich, którzy pozostawili uciekinierów na kawałku ziemi do którego żadna strona się „nie przyznaje”. To trochę tak jak z „pasem przygranicznym”, który w rzeczywistości ma 15 metrów, ale na rozkaz rządzących został bezprawnie powiększony by nie dopuścić do uchodźców tłumacza, adwokata, lekarza i każdego, kto najbezczelniej chciałby tych ludzi nakarmić lub zaopatrzyć w koce, śpiwory czy lekarstwa. To po pierwsze. Po drugie wnioski o azyl, wbrew kłamliwej narracji PiS, muszą być przyjęte przez pogranicznika w każdym miejscu gdzie spotka uchodźcę żądającego azylu, który od tego momentu musi mieć zagwarantowane precyzyjnie sformułowane warunki bytowe – i o tym mówi konwencja genewska. Po trzecie – zanim imigranci znaleźli się na terenie Białorusi , byli w Polsce i zostali zagnani za granicę, na ową „ziemię niczyją”, na podstawie rozporządzenia wiceministra, który tym samym anulował konwencje genewską!!! Po czwarte – ludzie, którzy długo przedzierali się do Polski, którzy wiele dni marzli i mokli nocując pod gołym niebem, bez możliwości zmiany ubrań na suche, ludzie pozbawieni lekarstw i środków higienicznych – tacy ludzie to dla Pana gwarantowane okazy zdrowia, którym nic nie jest, a każdy, kto podejrzewa, że mogą być tam ludzie chorzy, to Kaszpirowski, prawda? A po piąte zamiast pleść o demagogii niech Pan zajrzy w siebie. Jest tam jeszcze coś człowieczego, czy już tylko cynizm i bezduszność, zatrute pisowskim jadem?

szok
szok
23 sierpnia 2021 12:11

.
FRASYNIUK MA RACJĘ
A PIS JEST NA OUCIE!
___
Powiem tak ja wszystkim
Tutaj oburzonym:
.
Zrób kupę w salonie
I wiele lat po tym
.
Nadal będzie śmierdzieć –
Przyjdzie taki jeden
.
I powie, że śmierdzi
I jest nieprzyjemnie…
.
No i powie o tym
Dość ostrymi słowy:
.
Że gówno, że śmierdzi
I niehonorowo
.
Zrobili tę kupę
Ci to teraz rządzą…
.
No i to po tych słowach
Oburzenie oto
.
Ze wszystkich stron, bowiem
Każdy już zwyczajny
.
Że śmierdzi dokoła
W salonie i za nim!
.
Tak Farsyniuk teraz
Powiedział, że śmierdzi
.
A reszta nie czuje
Tego gówna przy tym
.
Które PiS rozmazał
Podczas swoich rządów
.
I jak PiS rozpoczął
Ten HEJT już po prostu
.
O tym, by dziad spieprzał
I o tym gdzie ZOMO
.
O tym drugim sorcie
I kanaliach oto –
.
PiS oraz Kaczyński
Jest winien wszystkiemu
.
PiS to GÓWNO zrobił
PiS jest tylko temu
.
Winien – tego smrodu
I pozycji Polski…
.
Opozycja nawet
Nie rozumie o czym
.
Ja że tutaj piszę?
Że PiS poza trybem
.
Też krzyczy, że śmierdzi?…
A PiS TEMU WINIEN!!!
.
Że Frasyniuk ostro?
On się nie certoli!
.
Czemu żołnierz polski
Jak i Kulson taki
.
Tak anonimowo
Jako baran jaki
.
Stoi na granicy
Bez naszywek, znaków
.
Czy on pajac jaki?
Boją się pędraki!
.
No i nie dopuszcza
Do spragnionych ludzi
.
Kropli wody… ani
Też lekarki żadnej!
.
PiS narobił gówno
W Polsce wszędzie sobie
.
Teraz się oburza
Że ktoś się oburza
.
I mówi, że śmierdzi
I że brzydkich słów on
.
Używa że na to
Co PiS tu narobił
.
Z prawem i z policją
Z Telewizją Polską
.
Z TK i sądami
Także z gazetami
.
Skłócił Polskę także
Już i z całym światem –
.
To PiS winien takich
Sytuacji zatem!
.
PiS TO JEST PERFIDIA
I ZDRADA W NARODZIE!!!
.
PiS pójdzie do piekła
Krzycz NIE Ty, Narodzie
.
Gdy widzisz jak PiS Cię
I innych traktuje…
.
Jak migrantów także
Lekceważy sobie
.
I pozwala cierpieć
Im z pragnienia, głodu…
.
W PiSie są zbrodniarze –
POGOŃ PiS, NARODZIE!!!
.
No i nie ulegaj
Tanim oburzeniom…
.
PiS to gówno zrobił
W Polsce – PiS oskarżam
.
PiS nam Polskę zepsuł
PiS TO JEST ZARAZA!

Jac
Jac
23 sierpnia 2021 16:21

Dziennikarstwo to czwarta władza – tyle tych władz nad nami czuwa i wszystkie chcą obywatelom nieba przychylić, tylko nie dodają, że po śmierci .

Agnieszka
Agnieszka
23 sierpnia 2021 22:13

Jakim prawm ten duren czrnek cytuje Francje mowiac nieprawde. Co mu daje do tego prawdo, z racji, ze czrnkowych talipisow do Francji nie wposzczaja. Wara od Francji!!!

hh89
hh89
24 sierpnia 2021 10:21

Na szereg pytań, które autor zadał na końcu można krótko i prosto odpowiedzieć:
ZWYCZAJNY FASZYZM

Inna
Inna
25 sierpnia 2021 07:10

Tyle problemòw poruszono w tym tekście i każdy zaledwie draśnięty, żaden nie potraktowany głębiej tak, jak mógłby na to zasługiwać, gdyby autorowi faktycznie chodziło o coś więcej, niż tylko latanie. A sytuacja jest bardzo trudna, naorawdę skomplikowana i potrzebująca połączenia sił, a nie wzajemnego zwalczania. Czasami tak bywa, że człowiek musi współdziałać z tymi, z którymi w innych warunkach nie może lub nie chce. Teraz jest taka wlasnie chwila i trzeba też zauważyć, że owi barbarzyńcy mają też swoje racje, ich postępowanie jest w jakmś zakresie sensowne. Rozumiem jednak, że są tacy, którym nie wypada tego przyznać, co wynika z obawy o ich wyborczą orzyszłość. Boją się, że współdziałając z PiS-owskim rządem świadczyliby tym samym o jego dobrych
kompetencjach, więc się nie angażują w jakàkolwiek formę współpracy mimo, że sytuacja jest groźna dla nas wszystkich.
I to też jest barbarzyństwo.

Dron
Dron
25 sierpnia 2021 11:09
Reply to  Inna

Zadała sobie Pani kiedyś pytanie z jakiej racji legitymizować TEN rząd i działania TEGO rządu, który zrobił dosłownie WSZYSTKO co NAJGORSZE dla tego kraju i jego Obywateli???

Inna
Inna
25 sierpnia 2021 16:47
Reply to  Dron

Idąc za tokiem Pana rozumowania, posłowie i senatorzy nie chcąc kegitymizować tego rządu i jego działań powinni złożyć mandaty, bo już sama ich obecność w parlamencie, udział w głosowaniach, komisjach itd. jest
wspieraniem rządzących.

Dron
Dron
27 sierpnia 2021 15:35
Reply to  Inna

Nie, ani Pani nie zadała sobie tego pytania, ani nie odpowiedziała na nie.