Bartłomiej Misiewicz w kleszczach ortografii

Bartłomiej Misiewicz w kleszczach ortografii

Bartłomiej Misiewicz – którego nazwisko stało się symbolem łatwej i niezasłużonej kariery – postanowił skomentować tweeta Telewizji Republika, w którym cytowano Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”. Sakiewicz komentował z kolei słowa Donalda Tuska. Misiewicz chciał ostro, a wyszło mu – jak zwykle.

Poszło mianowicie o sprawę zatrzymania generała Piotra Pytla. Przypomnijmy: wczoraj gen. Pytel został zatrzymany przez Żandarmerię Wojskową w związku z rzekomym „nielegalnym współdziałaniem z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa”. Jak powiedział agencji PAP sam Antoni Macierewicz, wobec generała prowadzone jest śledztwo i stawiane są zarzuty. Wydarzenie skomentował na Twitterze Donald Tusk, pisząc, że jest dumny, że „jako premier mógł współpracować z generałami Pytlem i Noskiem. Byli i są wzorem odpowiedzialności, patriotyzmu i honoru”.

Redaktor Sakiewicz zabłysnął na Twitterze: „Tusk wysyła sygnał (…) kolego nie syp, jesteśmy z Tobą!”. Na to włączył się Misiewicz, i zatweetował: „Gdyby jeszcze raz dostał zadanie przejęcia CK NATO (czyli Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO – dop. red.) z rąk ludzi pokroju pana Piotra P., nie zawachałbym się i zrobiłbym to samo co w grudniu 2015 r”. Niestety z wyraźną szkodą dla siły przekazu, w tweecie pojawił się błąd ortograficzny. Misiewicz potem go poprawił, ale Internet nie zapomina.

Jak pisze portal naTemat, jeden z internautów odpowiedział Misiewiczowi, że „po książki w szkole to się pan wahał sięgać, że o słowniku nie wspomnę. Po pieniądze podatnika też pan sięgał bez wahania. No i chyba się pan zapomniał. To za pana przepraszał marszałek Brudziński, drogi chłopcze” – napisał użytkownik Twittera Stefan Skrupulatny.

mpm

Źródło: natemat.pl

 

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZwinkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Bezczelny gnojek – co było wiadome od początku.

Zwinka
Zwinka

E tam, wszystko jest w pisiej normie. Bo ludzie to dzielą się na tych, co mają mózgi i na tych, co mają „muzgi” ( pisownia oryginalna, można sprawdzić sprawdzić na forach… ) No to jaki muzg, takie wachadło. I tak to się plecie od samego chrzestu…:))))