Bat Rydzyka na Kaczyńskiego

„Chryja pod Radiem Maryja" odbędzie się – sąd uchylił zakaz pisowskiego wojewody

PiS jest rozgrywane przez Rydzyka i należy mniemać, że rośnie coraz bardziej konto (bankowe) ojca dyrektora.

Iranem Europy jeszcze raczej nie jesteśmy, ale przy względnie dobrym układzie zewnętrznym dla PiS może tak stać się w każdej chwili. Politycy partii Kaczyńskiego mentalnie już są na to gotowi. Mateusz Morawiecki złożył hołd Tadeuszowi Rydzykowi i przy okazji wygłosił laudację – przecież ojciec dyrektor to doktor teologii – o wyższości miłości jego owieczek do ojczyzny nad uczuciem patriotycznym pozostałych rodaków.

Rydzykowi aż gałki oczne wybałuszyły się na czoło, a piramidka ze złożonych dłoni zajaśniała aureolą oczekiwania na kolejne miliony z budżetu państwa. Ta dewocyjna zależność Morawieckiego do rozporządzania głosami wyborczymi, jakie są w posiadaniu redemptorysty jeszcze szwankuje, bo nie zhołdował się Jarosław Kaczyński, tylko jego giermkowie.

I bodaj żadnym wytłumaczeniem nie jest chore kolano prezesa, które uniemożliwiło mu pielgrzymkę do Torunia, wszak bardziej chorzy chodzą za pomyślnością do Santiago de Compostela. Lecz ajatollah z Torunia to iście najlepszy lis pośród lisów.

Hołd hołdem, ale jaki ma on być rzeczywiście? – mogą zastanawiać się znawcy ceremoniałów i rytuałów, jakie oglądali przy okazji obchodów 27. rocznicy powstania Radia Maryja. Pląsy polityków PiS były godne nawet takich zdarzeń kulturowych jak oddanie czci Słońcu, gdy to dziewice wychodzą na poranne zroszone łąki, aby oddać cześć naturze.

Ale i to nie zadowoliło Rydzyka, który na hołd PiS przygotował się dużo lepiej, niż można było przewidywać. Otóż kilka dni po hołdzie – ni z gruszki, ni z pietruszki – na światło medialne wychodzi news, iż zaufany ojca dyrektora Mirosław Piotrowski złożył wcześniej w sądzie papiery, aby zarejestrować partię o dumnej nazwie Ruch Prawdziwa Europa. Nie jakieś tam lelum-polelum Prawo i Sprawiedliwość, tylko z grubej rury Prawdziwa Europa.

No i co? Popłoch w PiS, bo kilka procent przy urnie wyborczej może uciec, a ponadto wzmocnienie niebywałe – ulubione słowo Kaczyńskiego – dla takich tuzów, jak Macierewicz i Ziobro. Każdy z nich wszak może stanąć na czele tej Prawdziwej Europy.

Paniki nie da się ukryć. Rzecznik PiS Beata Mazurek – retoryczny Kononowicz – nie potrafiła ukryć, jakie w otoczeniu prezesa Kaczyńskiego panuje drżenie łydek.  – „Każdy ma prawo zakładać partię, ale to kwestia odpowiedzialności za państwo. Jedność na prawicy jest warunkiem sukcesu. Niektórzy mogą mieć indywidualne cele. PiS przyjmuje odpowiedzialność za państwo. Każdy, kto burzy układ dzisiejszy ułatwia powrót do władzy lewicy” – napisała na Twitterze.

Tak rozgrywane jest PiS przez Rydzyka i należy mniemać, że rośnie coraz bardziej chciwe konto (bankowe) ojca dyrektora. A Kaczyński może sobie pluć w brodę, że jednak nie złożył hołdu i obawiać się, że za rok – w 28. rocznicę Radia Maryja – nie będzie już takiej potrzeby, bo PiS zostanie wyproszony przez wyborców od koryta, a niektórzy politycy tej partii mogą drżeć przed odpowiedzialnością najwyższej instancji – Trybunałem Stanu.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
HistorykMarekJacek DolińskiWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Co zmierza zrobić europoseł Piotrowski ze swoją partią w tych okolicznościach przyrody, to sprawa otwarta i wróżenie z fusów. Szczególnie kwestia poparcia ze strony toruńskiego imperium medialnego. Pewnie dopiero w przyszłym roku i to też nie od razu dowiemy się, na jakiego konia w końcu postawi toruński polityk. Jakby nie patrzeć i jakby tego nie rozpatrywać, prezesowi Kaczyńskiemu przybył jeszcze jeden pionek na szachownicy. I to zupełnie nieoczekiwany.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Pierwsze zdanie powinno brzmieć:
Co zamierza zrobić „ojciec” Rydzyk przy pomocy figuranta – europosła Piotrowskiego ze swoją partią…

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Myślę, że „ojciec” Rydzyk nachapał się już tyle, że może sobie pozwolić na ryzyko zakręcenia mu przez Kaczyńskiego kurka z kasą. Teraz chce WŁADZY – przynajmniej w kwestii zaostrzenia ustawy o aborcji i obsady stanowisk, w tym biorących miejsc na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego, swoimi ludźmi. Wie, że gdy wywalczy sobie władzę, to wywalczy sobie również dostęp do naszych pieniędzy. Z kolei Kaczyński chętnie dałby mu kilkadziesiąt dodatkowych milionów, w końcu nie swoich, tylko państwowych (czyli naszych), ale jako człowiek o ambicjach jedynowładcy – władzą nie podzieli się za żadne skarby. Kaczyński ma teraz twardy orzech do zgryzienia, bo… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Rydzyk pewnie słuchał ostatnio piosenki M. Rodowicz ” Kasa Sex” Tekst to jak ulał działania Rydzyka : „bo to go podnieca to się nazywa kasa, A kiedy w kasie forsa To sukces pierwsza klasa” I po to jest ten biznes dla kasy właśnie. Toruński szaman ma w swoich zwolennikach twardy elektorat który na wezwanie jest w stanie porzucić PiS mi poprzeć kandydatów których Rydzyk wskaże W piosence Maryli jest też fragment który brzmi” Lecz jeśli nie masz głowy Lub brak ci też talentu To odpuść interesy I nie rób w nich zamętu Do interesów Rydzyk głowę ma, a że swój… Czytaj więcej »

Historyk
Historyk

Walduś jak zwykle w formie czyli tradycyjne żarty niskich lotów