Batalii o sądy ciąg dalszy – nawet system liczenia głosów „nie wytrzymał”

Batalii o sądy ciąg dalszy – nawet system liczenia głosów „nie wytrzymał”

„Nad Pałacem Prezydenckim powiewa biała flaga. Prezydent nie stanął na wysokości zadania, nie poprawił przedstawionych projektów” – powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej, oceniając prezydenckie projekty ustaw o KRS i SN, nad którymi prace rozpoczęła sejmowa komisja sprawiedliwości.

Poprawki przewidują m.in. głosowanie bezwzględną większością na wspólną listę 15 kandydatów do KRS w przypadku niemożności wyboru listy kandydatów większością 3/5. Każdy klub poselski może wskazać maksymalnie 9 kandydatów do KRS. Inna poprawka wprowadza możliwość zgłaszania kandydatów do KRS przez przedstawicieli innych zawodów prawniczych – prokuratorów, adwokatów, radców prawnych i notariuszy. Kolejna z poprawek skraca vacatio legis z 30 dni do 14.

Nie obyło się bez problemów natury technicznej, bo w pewnym momencie zawiódł system liczenia głosów. Mimo sugestii, by zarządzić przerwę na naprawienie urządzenia lub w ogóle zmienić salę, na przestronniejszą i wygodniejszą, przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz zadecydował, że głosowania odbywać się będą poprzez podniesienie ręki.

„Rozrywkową” część zapewniła obradom – wulgarną uwagą – „niezawodna” pod tym względem posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. W pewnym momencie pani poseł przestał wystarczać wachlarz i wystąpiła z propozycją otwarcia okna. W odpowiedzi na uwagę, że będzie przeciąg zawołała: – „To gnijcie w tym smrodzie”. Na co poseł PO Borys Budka ze spokojem odparował: – „Pani profesor, u nas wszystko w porządku”. Natychmiast na Twitterze pojawiły się komentarze dotyczące tego dialogu.

Obrady komisji zaplanowano też na środę i czwartek. Projekty są już po pierwszym czytaniu w Sejmie – drugie ma odbyć się 6 grudnia.

/p/

Źródło: Fakt

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
28 listopada 2017 15:09

Trzeba jednak przyznać, że posłanka po raz pierwszy wykazała się troską o innych, nie poprzestając na egoistycznym opędzaniu się wachlarzem przed jadowitymi wyziewami własnego organizmu, U mnie zapunktowała na plus.