Beata Kempa: chaos w wymiarze sprawiedliwości spowodowała opozycja. „Wykorzystają każdą okazję, żeby podpalać Polskę”

Prokuratura nie sprawdzi, co się stało z darami, które pod patronatem Beaty Kempy były zbierane dla dzieci w Syrii.

„To nie my. To opozycja! (…) Gdyby opozycja była konstruktywna i miała na względzie dobro wymiaru sprawiedliwości oraz dobro obywateli, powinna robić te reformy ręka w rękę z nami” – powiedziała w rozmowie z „Super Expreseem” PiSowska europosłanka Beata Kempa. Tak odwracając kota ogonem, wskazała na winnych obecnego chaosu w wymiarze sprawiedliwości.

 

Kempa zaznaczyła też, że „ustawa kagańcowa” była konieczna do przeprowadzenia. „To nie jest demolka. To jest reforma, która dawno już powinna być przeprowadzona” – tłumaczyła.

Zarzuciła przy tym opozycji, że krytykuje reformy PiS na arenie międzynarodowej. „Wykorzystają każdą okazję, żeby podpalać Polskę na arenie międzynarodowej” – powiedziała. „Występują przeciwko rządowi Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim. Zachowanie naszych kolegów z opozycji jest bardzo bolesne. Uważam, że powinna nas obowiązywać zasada, iż Polska jest zawsze na pierwszym miejscu (…) Kwestia wizerunku Polski jest dla nich na ostatnim miejscu” – oceniła.

 

„My na kolegów z opozycji nigdy nie możemy liczyć” – skarżyła się. „Wykorzystają każdą okazję, żeby podpalać Polskę na arenie międzynarodowej” – podsumowała Kempa.

Przyjęta już przez Sejm ustawa dyscyplinująca sędziów czeka już tylko na podpis prezydenta. Dopuszcza ona m.in. możliwość dyscyplinowanie sędziów za podważanie statusu innych sędziów, w tym tych wskazanych przez nową Krajową Radę Sądownictwa, która jest częściowo wybierana przez polityków. Sędziom będzie groziło odsunięcie od sprawowanej funkcji, grzywna lub przeniesienie. To wzbudziło „głębokie zaniepokojenie” Komisji Europejskiej.

/p/

Źródło: se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dociekliwy
Dociekliwy
28 stycznia 2020 11:43

To nie my, to nie my, toonieemyyy! OBY.

erwinek
erwinek
28 stycznia 2020 11:53

Kogo przedstawia fotografia. Bo toto chyba nie jest kobietą.

Zbyszek
Zbyszek
28 stycznia 2020 12:29
Reply to  erwinek

Nie powinieneś naśmiewać się z wyglądu swoich oponentów. Masz w przypadku tej kobiety naprawdę łatwe zadanie na innych polach.

Maria
Maria
28 stycznia 2020 14:36
Reply to  Zbyszek

Naśmiewanie się rzeczywiście nieładne, ale akcja zbiórki funduszy na grzebień i mydło chyba warta rozważenia?

Halszka
Halszka
29 stycznia 2020 12:47
Reply to  Maria

Pani Mario,nie zgadzanie się z reprezentowaniem nas przez osobę tak niechlujna w wypowiedziach jak i w wygladzie,nie jest nasmiewaniem.Ta kobieta jest osoba publiczna i nie może pokazywać się w takim miejscu jak Europarlament,jakby,parę dni spędziła na melinie,zwłaszcza,że ona nie ma żadnych oporów w pływaniu autorytetów i naszych bohaterów narodowych.Najpierw powinna zrobić coś że swoim wyglądem,potem uczyć się i uczyć i uczyć kultury( bo na wiedzę.juz zapóźno),i dopiero pojawiac się między ludzmi.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
28 stycznia 2020 16:21
Reply to  Zbyszek

Moim zdaniem krytyka wyglądu pani Kempy jest uprawniona. Weź pod uwagę, że swoim ubiorem i wyglądem okazujemy szacunek (lub jego brak) dla miejsca w którym się pokazujemy i ludzi, w których towarzystwie jesteśmy. Co prawda ścisły dress code obowiązuje już chyba tylko w dyplomacji, ale czy możesz sobie wyobrazić tak wyglądającą Beatę Kempę na uroczystości rocznicowej w Toruniu u ojca grzybka?

Maciek123454321
Maciek123454321
28 stycznia 2020 13:08
Reply to  erwinek

To zwierzę nazywa się klempa.

Zbyszek
Zbyszek
28 stycznia 2020 12:26

Ta dziwna kobieta, Kempa, juz wielokrotnie okazywala naprawdę dużą determinację w rujnowaniu naszej demokracji. Zestawcie to prosze z brakiem jakichkolwiek przygotowań do ochrony spoleczenstwa przed szerzacą sie epidemią koronowirusa. Co tu jest naprawdę grane? Po wysluchaniu Pana Mariana Turskiego w Oświęcimiu zaczynam to pomalu rozumieć. I zaczynam sie bać, bo priorytety tego rządu nie są normalne.

Tom&Jary
Tom&Jary
28 stycznia 2020 12:32

Ah babo Beato
Z tą mordą rozdartą
Ty tylko jedna wiesz kto winny temu wszystkiemu jest.
Jasność Jarosława o niepokalana
Wskaż nam drogę i prowadź do swiatłosci Wodzą twojego jedynego najbardziej prawego. Amen

Marek
Marek
28 stycznia 2020 14:38

Jest zmiana! Do tej pory wszystkiemu winny był Tusk!, Ustawę o IPN najpewniej uchwalili nam i żydzi i amerykanie, a „lex szyszko” pewnie uchwalili nam kosmici……..Wszyscy są winni poza posłami PiS tu same kryształy, Po kryształowym prezesie był kryształowy Marian a teraz równie kryształowy jest Maciej i Mariusz

Marek
Marek
28 stycznia 2020 14:58

Przykład „konstruktywności” według pis: pis chce uchwalić ustawę dzięki której będzie można bezkarnie gwałcić kogo się chce, jak opozycja nie pomoże uchwalić tej ustawy to nie jest konstruktywna i jej wina.

Logika pisowców to logika tak skrajnych debili, że naprawdę nie ma dostatecznie obelżywych słów by się do tego odnieść.

Zwinka
Zwinka
28 stycznia 2020 15:12

Wykorzystają każdą okazję, żeby drzeć japę.

Rafał P
Rafał P
28 stycznia 2020 15:13

Ta Klempa twierdzi, że opozycja powinna z nimi ręka w rękę przeprowadzać reformy. O czym ona pitoli? Jeśli tak miałoby być, to trzeba razem spokojnie usiąść do obrad i spokojnie wypracować rozwiązania, które wszystkich zadowolą. A co mamy w tej naszej pisuarowej rzeczywistości? W nocy, na łapu-capu, pewnie jeszcze specjalnie czekając, żeby wielu posłów opozycji poszło spać, uchwalają pisuary coraz bardziej absurdalne przepisy, przepisy które tylko ich zadowalają. A jeśli tylko ktoś z opozycji wejdzie na trybunę sejmową i zacznie mówić coś, co im się nie podoba, to zaraz Marszałkini wyłącza mu mikrofon.
No to pozostaje już tylko Parlament Europejski, gdzie można się wypowiedzieć. I nie zapominajmy, że wtedy gdy przy rządach było PO, to właśnie PiSowcy pluli na nich w Brukseli.

Halszka
Halszka
29 stycznia 2020 12:03

Nie rozumiem ,dlaczego Pani Kempa jest otoczona ochroną przed prawda.Jej chamskie ,agresywne i kłamliwe wypowiedzi zamieszczacie,natomiast zwrócenie uwagi tej osobie,jest przez Wasza cenzurę, bardzo restrykcyjne traktowane.Ta kobieta reprezentuje kraj.Ogkada ja,jeżeli nie świat,to Europa
Nie dość,że plecie głupoty,nie, nie plecie- wywrzaskuje,to przychodzi ,zaniedbana,jednym słowem niechlujna i ja mam milczeć? Ona może mnie jako Półkę stawiać w złym świetle,a ja mam uważać,że jest z jej wyglądem wszystko w porządku? Jest zaniedbana pod każdym względem,wiedzy,kultury,intelektu i wyglądu.Czy ten mój komentarz też usunięcie?

Halszka
Halszka
29 stycznia 2020 12:07

Chciałabym wiedzieć,dlaczego usuwacie moje komentarze.Ani nie są wulgarne,ani kłamliwe,ani nie używam inwektyw.