Beata Szydło: „Czas Donalda Tuska w polskiej polityce się skończył”

Szydło próbowała odgryźć się Tuskowi – „Och... tytan intelektu odpowiedział na rzetelną krytykę”

Beata Szydło zapowiedziała, że „czas Donalda Tuska w polskiej polityce się skończył”. Triumfująca po wyborach polityczka w wywiadzie dla portalu Onet.pl mocno zaatakowała opozycję i przewodniczącego Rady Europejskiej.

Duża część wywiadu dla Onetu poświęcona została byłemu przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej. „Czas Donalda Tuska w polskiej polityce się skończył, bo rzeczywiście był on w tę kampanię zaangażowany mocno. Liczył, że będzie tym zbawcą, który wjedzie na białym koniu. Ale Polacy w to nie uwierzyli” – przyznała w rozmowie była premier.

Zdaniem Szydło, Donald Tusk nie będzie chciał w najbliższym czasie przejąć steru nad największą partią opozycyjną. „Platforma ma sporo problemów, w tym kwestię pozycji obecnych liderów. Jednak nie sądzę, aby Donald Tusk wziął teraz odpowiedzialność za przegraną partię” – mówiła polityczka.

Polityczka wypowiedziała się również na temat filmu „Tylko nie mów nikomu” autorstwa braci Sekielskich. Zdaniem Szydło (…) film skierował kampanię – zakładam, że też taki był cel, że on miał się pokazać w tym czasie tuż przed wyborami – na tory wojny ideologicznej. To wykorzystali nasi oponenci” – stwierdziła przyszła europoseł.

Szydło w dalszej części wywiadu zarzuciła opozycji hipokryzję. Zdaniem przedstawicielki prawicy, politycy opozycji mają „mnóstwo pogardy dla zwolenników PiS” i nie wsłuchują się w głosy Polaków.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PiJar
PiJar
28 maja 2019 12:08

Wiatr wyniósł mrówkę na szczyt drzewa, patrzy z góry i krzyczy: „Jestem większa od słonia!”.

Mirosław
Mirosław
28 maja 2019 12:22

Pani Szydło jest tak słaba,że szuka argumentów gdzie ich nie ma,do Tuska kobieto nigdy się nie zbliżysz ,trzeba mieć coś,czego nigdy nie osiągniesz.

Nihil
Nihil
28 maja 2019 12:24

Brocha Bruksela ukryje Cię na pięć lat, a kiedy wrócisz zastaniesz biedę, nędzę i anarchię. Życzę Ci „powodzenia” w byciu politykiem w rozpieprzonym kraju

Dana
Dana
28 maja 2019 13:07

Pycha zawsze rozsadza tych, ktorzy sa nieudacznikami i nieudacznikami pozostana. Nie da sie z krowy zrobic krolewskiego plata labedzia. Sloma zawsze wyjdzie z butow, nawet, gdyby to byly buty bardzo drogie i „markowe”

Maciek123454321
Maciek123454321
28 maja 2019 13:30

Tak, Brosia ma rację w jednym – trzeba bardziej wsłuchać się w głosy ludzi prostych. No, ale powodzenia Brosiu, bo za chwilę będziesz uczestniczyć „w szaleństwie brukselskich elit”. Ale potem – prosto na ławę oskarżonych niestety.